הייקים מתבקשים לתרום חפצים למוזיאון

הייקים מתבקשים לתרום חפצים למוזיאון
בחזרה לעתיד. שעון מגרמניה
צילום: מוזיאון תפן

מרכז מורשת הייקים, אותו הקים התעשיין סטף ורטהיימר, יקדיש שטח מיוחד לתערוכה שבה יוצגו חפצים מיוחדים השמורים בבתיהם של חברי הקהילה הייקית

אירגון יוצאי מרכז אירופה והמוזיאון ליהדות דוברת גרמנית בתפן יוצאים בקריאה לייקים ולצאצאיהם לסייע ולהשאיל חפצים שיוצגו בתערוכה שתיפתח בסוכות, 18 באוקטובר.

מרכז מורשת הייקים, אותו הקים התעשיין סטף ורטהיימר, יוצא גרמניה, יקדיש שטח מיוחד לתערוכה שבה יוצגו חפצים מיוחדים השמורים בבתיהם של חברי הקהילה הייקית, לצד הסיפורים שמאחוריהם. במוזיאון מחפשים משחקים וצעצועים, ספרי זיכרונות, לוחות שנה, יומנים, פריטי לבוש מיוחדים, כלים, תכשיטים, מזכרות, כלי יודאיקה, פריטי ריהוט אופייניים, צילומים הקשורים לחפצים ועוד.

בחזרה לעתיד. שעון מגרמניה|צילום: מוזיאון תפן
בחזרה לעתיד. שעון מגרמניה|צילום: מוזיאון תפן

אוצרת המוזיאון ליהדות דוברת גרמנית בתפן, רותי אופק, אומרת כי ההצעות שיגיעו מהמשפחות ייבחנו על ידי ועדה מקצועית של המוזיאון ועל פי קריטריונים. החפצים המוצעים צריכים להיות חלק מהסיפור האישי והמשפחתי הקשור להווי הקהילה הייקית.

אופק: “מטרת האירוע היא לקרב בין הדור השלישי לדור הראשון של הייקים, לחשוף את הסיפורים, שלעיתים לא סופרו, דרך החפץ אל ההיסטוריה של המשפחה, האדם או המקום. אנחנו מתכננים אירוע פתיחה חגיגי, והתצוגה תימשך תקופה מסוימת, שבסיומה יוחזרו כל החפצים לבעליהם, כך שאין חשש להציג גם חפצים יקרים, שיישמרו בבטחה.

עבודת איסוף החפצים והעדויות אינה פשוטה, אך מרתקת ומאוד חשובה להמשך כתיבת ההיסטוריה והתרומה הענקית של יוצאי המדינות דוברות הגרמנית שעלו והקימו את ארץ ישראל”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *