הכנסת מציגה: עיצוב קרמי

הכנסת מציגה: עיצוב קרמי
זהות ישראלית. חלק מהאוסף בכנסת
צילום: דוברות הכנסת

בכנסת ביצעו בשנים האחרונות כמה מהלכים של רכישת עבודות אמנות של אומנים ישראלים

אוסף עיצוב קרמי שעבודותיו נרכשו לאחרונה על ידי הכנסת יוצגו מעתה ויהוו תערוכת הקבע היחידה בארץ לעבודות קרמיקה. ברחבי המשכן יש כידוע יצירות אמנות רבות – מנורת שבעת הקנים, שערי פלומבו, שטחי הקיר בטרקלין שאגאל, ועוד.
לצד היצירות הותיקות, עשתה הכנסת בשנים האחרונות כמה מהלכים של רכישת עבודות אמנות של אומנים ישראלים, על מנת לתת ביטוי, בין קירות המשכן המייצג את כול שכבות הציבור, גם לאמנות ישראלית עכשווית. לפני כחמש שנים חנכה הכנסת אוסף תמונות וצילומים של אומנים ישראלים עכשויים התלויים על קירות ברחבי המשכן.
כעת נרכש אוסף עיצוב קרמי והאוצרת שלומית באומן נבחרה כאוצרת התערוכה. מבין למעלה ממאה וחמישים אמנים שפנו נבחרו חמישים ושתיים אמנים שיצירותיהם נרכשו על ידי הכנסת והן מוצגות עתה בתערוכה. הקונספט הוא “זהות, חומר”.

זהות ישראלית. חלק מהאוסף בכנסת|צילום: דוברות הכנסת
זהות ישראלית. חלק מהאוסף בכנסת|צילום: דוברות הכנסת

“בחרנו עבודות המתייחסות לשאלות של זהות מקומית ורב תרבותית כפי שהן מיוצגות על מכלול המרכיבים שלהן בשדה העיצוב הקרמי”, אומרת האוצרת שלומית באומן, “כך נוצר אוסף של עיצוב קרמי עכשווי ומורכב שהעבודות בו מייצגות את שפתם החומרית של מיטב היוצרים בעיצוב קרמי בישראל מתוך החשיבה על “זהות”, משמעה ומאפייניה כנושא כללי ורחב המחבר בין העבודות”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *