הרצל מצייר את הרצל

הרצל מצייר את הרצל
הרצל מצייר את הרצל
צילום: ישראל הרצל

מרכז הרצל מארח את קרובו של חוזה המדינה בתערוכה ייחודית

מרכז הרצל בירושלים יציג תערוכת ציורים דיגיטליים ייחודית המפיחה רוח חדשה במורשתו של חוזה המדינה. האמן הוא ישראל הרצל, בן דודו מדרגה רביעית של בנימין זאב הרצל. התערוכה שתיפתח ב-15/9/16 עוסקת בדמותו ובמורשתו של הרצל מתוך פרספקטיבה ופרשנות שנתנו לה אמנים שונים בני דורו. אוצרת התערוכה אף היא בת משפחת הרצל: הדס קידר, אותה פגש האמן בכנס משפחת הרצל, אמנית ואוצרת מוערכת שהשתתפה בסדרת הטלוויזיה “ההרצלים”.
התערוכה תציג כ-20 יצירות שיאירו באופן חדש היבטים שונים בדמותו של בנימין זאב הרצל, המוצג בתקופות שונות לאורך חייו: הרצל הנער, הסטודנט, והבוגר, על רקע נופים שונים של מקומות שהוזכרו בספרו “אלטנוילנד”, ויחד עם מנהיגים יהודים ציונים ומנהיגי מדינת ישראל. בציורים אחדים מוצג הרצל כשקוע במחשבות, ובאחרים מופיעות ציטטות מכתביו.

הרצל מצייר את הרצל|צילום: ישראל הרצל
הרצל מצייר את הרצל|צילום: ישראל הרצל


העבודות בתערוכה נעשו בטכניקת ציור חדישה – הציור הדיגיטלי, שהעשירה את עולם האמנות והחלה כובשת את מקומה במוזיאונים בעולם, כיוון שהיא מאפשרת לאמן לחרוג מגבולותיה ויכולותיה של האמנות המסורתית. ישראל הרצל עובד בטכניקה זו כעשר שנים, ולו ידע נרחב בכל מרכיבי השיטה: לאחר פגישות עם אוצרים במוזיאונים באירופה, כתב ופרסם את הספר “הציור הדיגיטלי בארץ ובעולם”.
ישראל הרצל: “כבן משפחתו, תמיד התעניינתי בדמותו והגותו של הרצל. גיליתי שהרצל, שהיה איש תקשורת המודע לכוחה והשפעתה הרבה, הכיר בחשיבות הציור והצילום ככלי להשפעה ובניית תודעה לאומית, והעמיד את עצמו כמודל בפני ציירים, פסלים וצלמים רבים. תמונת דיוקנו הפכה עם מותו לסמל הנפוץ ביותר של התנועה הציונית. החלטתי להמשיך מסורת זו ולצייר פרשנות משלי לתמונות הדיוקן המפורסמות שלו. אני גאה בכך שמרכז הרצל- מרכז חינוכי ותרבותי, העוסק במנהיגות וציונות ברוח חזונו של בנימין זאב הרצל- הסכים להציג את תערוכתי”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *