חולון: אם אין קמח, אין תערוכה

חולון: אם אין קמח, אין תערוכה
בתאבון. יצירה של גילת אורקין
צילום: יורם רשף

גילת אורקין יצרה בעזרת פיתה דמויות מוכרות, מבן גוריון ועד בני הזוג נתניהו וכעת היא מציגה את יצירותיה

“יצאת פיתה” הוא שמה של תערוכה חדשה אשר תיפתח בשדרות דב הוז בחולון ביום רביעי 18/5. מתברר כי אשת ההייטק והשוקולטיירית גילת אורקין יצרה בעזרת פיתה דמויות מוכרות. בין השאר מככבים ביצירות שלה בן גוריון ובני הזוג נתניהו, שושנה דמארי, מנשה קדישמן, אריק איינשטיין, השוטר אזולאי, “פארוק” מ”אלכס חולה אהבה”, מוש בן ארי, יובל המבולבל, ניקול ראידמן ועוד. אוצרי התערוכה שתוצג עד 31 באוגוסט הם קרן שפילשר וגיא מורג צפלביץ’.

בתאבון. יצירה של גילת אורקין|צילום: יורם רשף
בתאבון. יצירה של גילת אורקין|צילום: יורם רשף

אורקין מספרת בגילוי לב כי מה שדחף אותה הוא הצורך להאכיל ילדים באוכל “מיוחד”. לדבריה: ״הבנתי שכאשר האובייקט מעניין הילדים יהיו סקרנים לגביו, ניצלתי את הרעיון כדי לשלב בין הרצון שיאכלו לרצון שילמדו מה שהוא מהעולם הרחב”. אורקין מוסיפה ומציינת כי היא בחרה לעבור עם המוצר הישראלי ביותר, מאחר ופיתה היא חומר גלם המאפשר יצירה בשכבות ומקבלת לתוכה כל סוג של מילוי: ירקות, גבינות, חלבה, חומוס, שוקולד ועוד.

בתאבון. יצירה של גילת אורקין|צילום: יורם רשף
בתאבון. יצירה של גילת אורקין|צילום: יורם רשף

מידי יום יוצרת אורקין פורטרט מפיתה שקשור לאירוע מכונן שקרה באותו היום בהיסטוריה, כגון יום הולדת של אישיות מפורסמת כמו אלברט איינשטיין או ליידי גאגא, אירועים היסטוריים כמו השבעת גולדה לראשות הממשלה, תאריכי פטירה של מפורסמים ועוד. את הפורטרטים היא מפרסמת מידי יום בחשבון האינסטגרם שלה. התערוכה תוצג לציבור אשר יחלוף בשד’ דב הוז, מנתיבי איילון ועד ככר סטרומה שבחולון.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *