כרמיאל: פסטיבל המחול יוקדש ליצחק נבון

כרמיאל: פסטיבל המחול יוקדש ליצחק נבון
לזכרו. יצחק נבון במהלך ביקור בפסטיבל המחול
צילום ארכיון: עיריית כרמיאל

במהלך הפסטיבל ה-29 יתקיימו מגוון מופעים בסימן תרבות הלאדינו, אותה קידם נבון בעת שעמד בראש הרשות הלאומית לתרבות הלאדינו

במפגש ההכנה הראשון לקראת פסטיבל המחול של כרמיאל, הוחלט כי מופע הפתיחה יוקדש לנשיאה החמישי של ישראל שהלך השנה לעולמו, יצחק נבון, ולתרבות הלאדינו שקידם במהלך חייו.

יצוין, כי ראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר, היה יועצו של נבון בעת שכיהן כשר החינוך והתרבות. לאחר שאלדר הפך לראש עיר, הגיע נבון כמעט מדי שנה לפסטיבל, שיתקיים השנה בפעם ה-29.
בכנס שנערך השבוע נכחו מנכ”ל הפסטיבל, אהרון סולומון, המנהל האמנותי, שלמה ממן, היועץ האמנותי, יאיר ורדי, כוריאוגרפים, מנהלי להקות, מדריכי להקות ומפיקי המופעים. במפגש הציג סולומון את הקווים המנחים לתוכנית האמנותית המגובשת בימים אלה לקראת הפסטיבל, שייערך ב-21-19 ביולי. במהלך הפסטיבל יתקיימו מגוון מופעים בסימן תרבות הלאדינו, אותה קידם נבון בעת שכיהן כיו”ר הרשות הלאומית לתרבות הלאדינו.

לזכרו. יצחק נבון במהלך ביקור בפסטיבל המחול|צילום ארכיון: עיריית כרמיאל
לזכרו. יצחק נבון במהלך ביקור בפסטיבל המחול|צילום ארכיון: עיריית כרמיאל

עוד נמסר, כי במופע המרכזי של הפסטיבל תעלה באמפיתאטרון כרמיאל הלהקה הלאומית של מקסיקו, “פולקלוריקו דה מקסיקו”. עוד במופעים הבינלאומיים: התיאטרון הלאומי הרוסי על הקרח מסנט פטרסבורג, שחוזר השנה עם שני מופעי ענק על הקרח, “סינדרלה” ו”אגם הברבורים”, לאחר ההצלחה של השנה שעברה עם המופע “היפהפייה הנרדמת”. תיאטרון המחול הגאורגי “Legacy” יעלה את המופע החדש “The Flying Georgian” – מופע מחול סוחף עם עשרות תלבושות כמיטב המסורת הגאורגית. להקת פלמנקו מספרד, הלהקה המפורסמת מקובה “Habana Social Club”, להקת מחול מודרני מפורטוגל במופע”Eros and Pysche” ולהקת הסטפס “Coincidance” מהונגריה ביצירה “חלום ליל קיץ”.

סולומון: “כבכל שנה, גם בשנה ה-29 לפסטיבל נציג חידושים ושינויים מרעננים. מגוון ההרקדות והמופעים בקרית הפסטיבל הוא פרי של עבודה קשה, לה שותפים מאות אנשי מקצוע. זו ההזדמנות להודות שוב לכולם על ההירתמות ועל הנכונות להיות חלק מאירוע המחול הגדול של ישראל”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *