בשם אומרם: נפתחה תערוכת הקיר הנעלם

בשם אומרם: נפתחה תערוכת הקיר הנעלם
כניסה בחינם. הקיר הנעלם
צילום: יח"צ

במסגרת שנת היובל ליחסי גרמניה ישראל, פסטיבל חג החגים וגלריית בית הגפן בחיפה מארחים את “הקיר הנעלם”, קיר ענקי המורכב מאלפי כפיסי עץ ועליהם ציטוטים של אנשי רוח גרמנים, העוברים והשבים מוזמנים לקחת איתם למזכרת ציטוטים. הקיר הבנוי מכ-5000 בלוקים של עץ שעליהם ציטוטים של אנשי רוח גרמנים יוצג בפסטיבל חג החגים הקרב, לאחר שהוצג בהצלחה רבה ביריד הספרים הבינלאומי בירושלים ובשבוע הספר בתל אביב. הקיר, שהוצג לראשונה בהצלחה רבה בפארק גורקי שבמוסקבה יתפרש על פני 5 מטרים ויתנשא לגובה של 2 מטרים. אחרי שזכה להצלחה מרובה בירושלים ובתל אביב, מגיע הקיר לחיפה.

כניסה בחינם. הקיר הנעלם|צילום: יח"צ
כניסה בחינם. הקיר הנעלם|צילום: יח”צ

את הרעיון לפרוייקט הגה האדריכל, פרופסור ורנר סובק, שפיתח יחד עם סטודנטים לארכיטקטורה מיצג במרחב הציבורי המסמל את הדיאלוג הרב -תרבותי. התוצאה שהתקבלה לבסוף הינה מעין “קיר” ייחודי המורכב מכפיסי עץ ועליהן ציטטות של הוגים גרמניים. את לוחות העץ האלה יכולים המבקרים לקחת איתם כמזכרת. בחודשים האחרונים הוזמנו אלפי אנשים ברחבי הארץ להציע ציטוטים מפי פילוסופים, מוסיקאים, פוליטיקאים ואנשי רוח גרמנים אחרים. הציטוטים, שנאספו על ידי מכון גתה נצרבו על גבי 5000 כפיסי עץ מהן מורכב הקיר.
מיצב הקיר הנעלם מתקיים במסגרת “שנת גרמניה ישראל”. שנת היובל ליחסים הדיפלומטיים בין ישראל וגרמניה תצוין במהלך שנת 2015 בשורה של אירועים שיתפרשו על פני כל השנה. החברות ושיתוף הפעולה בין שתי המדינות יחגגו במגוון אירועים בתחומי התרבות, האמנות, המדע, הספורט, הנוער, הפוליטיקה והכלכלה.
10.12- 31.12 , פתוח לקהל בכל ימות השבוע, חצר בית הגפן – מרכז ערבי יהודי לתרבות רח’ הגפן 2, ת.ד.9421, חיפה בניין ראשי: 04-8525252


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *