“תעודת עניות”: תערוכה חדשה דנה במצב החברה

“תעודת עניות”: תערוכה חדשה דנה במצב החברה
לא יחדל עני. תמונה מהתערוכה
צילום: עזרא לנדאו

התערוכה “תעודת עניות” תוצג החל מה-6.11 בגלריית קרית האומנים של מתנ”ס טבעון. התערוכה מביעה ביקורת על התפקוד הלקוי של הרשויות ועל הפערים החברתיים והכלכליים במדינה. התערוכה הוצגה לראשונה כתערוכת צילומים בפברואר 2015 בספריה למדעי החברה והניהול ע”ש ברנרד מוס שבאוניברסיטת תל אביב, הועברה לגלרית קרית האמנים של רשת המתנ”סים קרית טבעון מבית החברה למתנ”סים, כתערוכת צילומים וקרמיקה.
הצילומים בתערוכה מתמקדים בחמש זירות שמתארות את התרחבות העוני בישראל של שנת 2015. החל ממאהל מחוסרי הדיור ברחוב ארלוזורוב בתל אביב בקיץ 2011 דרך צילומים שצילמו אורנה שלגי נאור, דניאלה קונטיני, סופי אבוחצירא. דרך צילומים בשוק הכרמל בתל אביב של ימי שישי לפנות ערב, שעה שאוספת לתוכה את הרעבים המקווים למצוא את מזונם מתוך הפסולת של סוף היום. צילמו דניאלה קונטיני, סופי אבוחצירא ופנינה מטלון.

לא יחדל עני. תמונה מהתערוכה|צילום: עזרא לנדאו
לא יחדל עני. תמונה מהתערוכה|צילום: עזרא לנדאו

עוד בתערוכה צילומים של דניאלה קונטיני מבית התמחוי “שובע” בתל אביב, המוכר לדריי הרחוב המקומיים, צילומים של אורנה שלגי נאור שצילמה את דיירי הרחוב התל אביבי ישראלים ותושבים זמנים. תיעוד רגיש צלם הרחוב הירושלמי- עזרא לנדאו הציעד את מרכז העיר ירושלים, מקום שהעוני בו מספר על המתחים הלאומיים והעדתיים. בעבודות הקרמיקה המוצגות בתערוכה היוצרת דורי זנגר מחלקת תעודת עניות לממסד, האחראי על תחושת חוסר הביטחון.

גלריית קרית האמנים, מתנ”ס רחוב הדגניות 12, קרית טבעון. התערוכה תוצג עד סוף חודש דצמבר 2015.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *