תערוכה חדשה: “מגנו של אכילס”

תערוכה חדשה: “מגנו של אכילס”
רק לא בעקב. יצירה של שי עיד אלוני
צילום: עמי ארליך

בתערוכת היחיד של שי עיד אלוני, “מגנו של אכילס”, יציג האמן עבודות תלת ממד, המנסות לחקור ולהתחקות אחר נושא “מגן אכילס” מהמיתולוגיה היוונית, ומשמעויותיו בהקשר הפסיכולוגי, המטאפורי האוניברסאלי, ואף הקשר העכשווי-ישראלי. באמצעות האובייקטים התלת ממדים, מבקש אלוני להעמיק בשאלת המשמעות הבסיסית והצורך הראשוני בהגנה ומנגנוני ההגנה שלנו. זאת בהשתמשו במגן ככוח וגם כאובייקט סימבולי.

רק לא בעקב. יצירה של שי עיד אלוני|צילום: עמי ארליך
רק לא בעקב. יצירה של שי עיד אלוני|צילום: עמי ארליך

אכילס הוא אחד מן הגיבורים המרכזיים במיתולוגיה היוונית, שסיפור עלילותיו וכל מעשי גבורתו, המתוארים במקורות שונים, מציגים אותו כגדול המצביאים והלוחמים היווניים במלחמת טרויה. “מגן אכילס”, הוא המגן המיוחד שנעשה עבורו על ידי הפייסטוס, הנפח האלוהי, שכל מהלך חייו מצויר עליו. במגן משתמש אכילס במאבקו נגד אויבו הגדול הקטור. המגן אינו יכול להעניק לאכילס חיי נצח, אך יש בכוחו להנציח את חייו של אכילס בן התמותה הכפוף לזמן המוביל אל מותו. למרות זאת, עלילת חייו הופקעה ממהלך הזמן והפכה נצחית: מגן אכילס הוא גם אובייקט אמנותי, ומשמעות הדבר היא, כי כוחו של המגן הוא גם כוחה של יצירת האמנות. המגן מתואר בשיר האיליאדה של הומרוס.
שי עיד אלוני, יליד 1974, גר ויוצר בתל אביב, בוגר תואר שני באמנות, מאוניברסיטת חיפה. עבודותיו נמצאות באוספים רבים ביניהם אוסף מוזיאון הרצליה ואוסף סרג’ תירוש.
התערוכה תוצג בגלריה פינברג פרוג’קטס, שביל המפעל 3, קומה ב’, תל אביב, טל’: 077-3452115
שעות פתיחה: רביעי- חמישי 12:00-18:00 | שישי- שבת 11:00-14:00 | או בתיאום מראש. תאריך נעילה: 12.12.2015


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *