תערוכה חדשה נגד סרבנות גט

תערוכה חדשה נגד סרבנות גט
"גט תמיד מהדהד ברקע". תמונה מהתערוכה
צילום: יח"צ

“תענית אסתר” נקבעה כיום העגונה, מאחר וגם אסתר המלכה היתה לכודה בנישואים שנכפו עליה

שעון חול שהזמן בו הולך ואוזל, אישה הכלואה בתוך בועה ללא אוויר וכלה אזוקה בשמלת כלולותיה – אלה רק חלק מהתמונות אשר מילאו היום (ד’) את מסדרונות הכנסת כחלק מתערוכה מיוחדת לציון יום העגונה.

“תענית אסתר” נקבעה כיום העגונה, מאחר וגם אסתר המלכה היתה לכודה בנישואים שנכפו עליה.

בוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת גם קיימו דיון מיוחד בנושא תחת הכותרת “פערים בטיפול במסורבות גט בבתי הדין בארץ לבין בתי הדין בחו”ל”.

הדיון התקיים ביוזמת ח”כ עליזה לביא (יש עתיד) ובהשתתפותן של טוענות רבניות מארגון “יד לאישה” המייצג נשים עגונות ומסורבות גט וארגוני נשים נוספים, ביניהם מרכז רקמן, נעמת, ויצ”ו, מבוי סתום, אמונה ועוד.

מיד לאחר הדיון התקיימה תערוכת הצילומים “סטטוס: ממתינות”, במסגרתה הוצגה סדרת צילומים של כ-20 נשים עגונות אותן מייצג הארגון.

"גט תמיד מהדהד ברקע". תמונה מהתערוכה|צילום: יח"צ
“גט תמיד מהדהד ברקע”. תמונה מהתערוכה|צילום: יח”צ

התמונות צולמו על ידי שבי קדם, ניר קידר, לנה גומון וחמוטל גולן בהשראת הנשים והן מתעדות את רגעי הייאוש. לכל אחת מהתמונות צורף ציטוט של העגונה המנסה להמחיש במילים את הרקע לתמונה והדרך בה בחרה להביע את עצמה ותחושותיה. ענבר, מסורבת גט מזה שלש וחצי שנים, אמרה על תמונתה: “אני מנסה להמשיך ולשקם את חיי, אבל הגט תמיד מהדהד ברקע”. ג’ מסורבת גט מזה 8 שנים כתבה לצד תמונתה: “הרגשתי מפוחדת במשך חיי הנישואין ואני ממשיכה לפחד עכשיו. סרבנות גט זו אלימות”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *