נהריה: הגלגל שהשלים את הסיבוב

נהריה: הגלגל שהשלים את הסיבוב
כבוד לוותיקים. נהריה
צילום: פרטי

מאיה בר לב

תערוכת האמנים והיוצרים מנהריה שהייתה חלק מאירועי יובל ה–80 לנהריה הגיעה לסיומה עם קיומו של “שיח גלריה” בהשתתפות רבים מהאמנים והיוצרים המקומיים שהציגו בתערוכה. כזכור, בתערוכה הציגו גם אמנים מצפון ניו ג’רזי. שאתם נמצאת נהריה בקשרים באמצעות “שותפות ביחד” – הסוכנות היהודית.
השנה נטלו חלק בתערוכה 42 יוצרים ואמנים מקומיים ועוד 22 אמנים מניו ג’רזי. נושא התערוכה, “איך שגלגל מסתובב לו” נבחר הן כדי לציין את “גלגל החיים” שעברה נהריה מאז היווסדה לפני 80 שנה והן כנושא קרוב לזה של אמני צפון ניו ג’רזי.
הפירושים לנושא היו רבים כמספר האמנים. החל מציורים ומוצגים מדויקים ועד לאינטרפרטציות כיד הדמיון. בתערוכה הוצגו ציורים, צילומים, פסלים, ועוד. גם טווח גילאי האמנים והיוצרים היה רחב. החל מגלאי ה 20 וכלה בגילאי ה 80 פלוס. היצירות חוצות גילאים ויבשות דיברו בשפה אחת – שפת האמנות.
במסגרת “שיח הגלריה” סיפרו האמנים והיוצרים את הסיפור הטמון מאחורי יצירתם, כמו גם אודות הטכניקה בה השתמשו.
בין הצעירות שבמשתתפות הייתה קרן אור גרינברג שהתחילה את הקשר ארוך השנים שלה לגלריה של מגדל המים כמחוייבות אישית בית ספרית אותה היא המשיכה מרצונה, תוך שהיא שומרת על קשר גם כיום עם סיום לימודי הנדסה. קרן אור המוכשרת הן בצילומיה היפים והן בכישורי הכתיבה שלה הציגה בתערוכה צילום של רוכב אופניים על רקע חוף הים. צילום זה הציג מחד את השקט ומאידך את התנועתיות המתמשכת ואת הים והאופניים המאפיינים את נהריה.

כבוד לוותיקים. נהריה|צילום: פרטי
כבוד לוותיקים. נהריה|צילום: פרטי

על “ותיקות” השבט נמנו שתי ניצולות השואה הציירות לאה סיני ואוה ראושניץ. שתיהן תלמידות של האמן והמורה שאף הוא הציג בתערוכה, פליקס לחוביץ. כל אחת מהן ציירה זוג אופניים. לאה סיפרה כי היא נוהגת לעבוד בטכניקה של שכבות, כאשר לא אחת נושא השואה מושלך על יצירותיה שדרכן היא מביעה עצמה. אצל אוה בולטת הצבעוניות אולי כרצון להתרחק מהשואה כמה שיותר. אצלה סימלו האופניים את השנים הרבות בהן נהגה לרכב על אופניה לכל יעד בנהריה.
התערוכה החדשה תעסוק התערוכה בדמויות ויצירות מעיסת נייר, פרי דמיונו של משה ברגר מראש פינה. מובטחת צבעוניות רבה וגם לא מעט הומור. התערוכה החדשה תהיה פתוחה עד 16 לינואר 2016.
שעות פתיחה: ימים א-ה 13:00 – 09:00, ימים ג + ה 19:00 –16:00, שבתות לסירוגין אחת לשבועיים בשעות 14:00– 10:00. דוא”ל: nahariyamuseums@gmail.com,
טלפונים: 04-9923925, 04-9511214, הכניסה חופשית, הציבור מוזמן.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *