אוסטרליה, לא מה שחשבתם

אוסטרליה, לא מה שחשבתם
מגורשים. סדרה חדשה בסלקום TV
צילום: יח"צ

בשנת 1878 החלה הממלכה הבריטית בהוצאתה לפועל של אחת התוכניות האפלות בתולדותיה: ישובה מחדש של אוכלוסייה נרחבת ובעייתית מבחינתה הרחק מן העין באי נידח אשר הפך למושבת מצורעים.

אוסטרליה – הפרובינציה המרוחקת ביותר של הממלכה נבחרה ככר לניסוי שהיה אמור לגדול בהמשך לאכלס קבוצות אזרחים מוקצות שהכתר רצה להרחיק מן האי הבריטי.

מגורשים. סדרה חדשה בסלקום TV|צילום: יח"צ
מגורשים. סדרה חדשה בסלקום TV|צילום: יח”צ

בניגוד לידוע –  אל ספינות המגורשים לא הועלו רק רוצחים ופושעים מסוכנים אלא גם קבצנים, “נשים עובדות” וכן “גורמים שליליים נוספים”. שם קוד הוצמד לאלו שהממלכה ביקשה להפטר מהם בלי שנמצאה סיבה אמיתית לכך.

אוסטרליה – בניגוד לדימוי הרומנטי אשר דבק בה, היוותה למעשה בית כלא יעיל וארור – חופה שורץ הכרישים ומזג האוויר שנע בין הטרופי-מונסוני למדברי הבטיח אקט אכזרי של ברירה טבעית אשר לא הותיר סיכוי הישרדות לחלשים.

“מגורשים” (Banished) – סדרת הדגל החדשה של ה-BBC  מביאה לראשונה את סיפורה הלא מטוייח ומיופה של מושבת העונשין. בימים אלה היא עלתה לאחרונה בשידור בלעדי ב”סלקום tv”.

את “מגורשים” מוביל השחקן ראסל טובי, יהודי אוהב ישראל שנחשב לאחד הכוכבים הבריטים הגדולים של המסך הקטן. על התסריט שלה חתום כיוצר ג’ימי מקגוורן, יוצרן של סדרות המופת “האגמים” ו”המפצח”. “מגורשים” הייתה להצלחה סוחפת באנגליה ובימים אלה נכתבת לה עונה שנייה. בעונה הראשונה יש שבעה פרקים בני 50 דקות כל אחד.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *