בחזרה לעבר: “שנות השמונים” ו”קוסמוס”

בחזרה לעבר: “שנות השמונים” ו”קוסמוס”
לכל כדור יש כתובת. ג'יי.אר
צילום: יח"צ

הערוץ הראשון מביא לשידור סדרה המנתחת את שנות השמונים ובנוסף גם רימייק לסדרה המדעית “קוסמוס”

אחרי שהערוץ הראשון שידר את סדרות התעודה “שנות השישים” ו”שנות השבעים” מבית סי.אן.אן, הגיעה תורה של “שנות השמונים”. הסדרה מנתחת אירועים ואנשים משמעותיים החל מהמלחמה הקרה ועד האיידס, מרונלד רייגן ועד סטיב ג’ובס. בסדרה 8 פרקים – התפרצות האיידס, סיום המלחמה הקרה, לידתו של המחשב הביתי, האדם הלבן מגלה את ההיפ-הופ, וכמובן, הירי המתועב בג’יי-אר (לארי הגמן) בסדרה “דאלאס”. רק כדי לסבר את האוזן, כאשר שחקני הסדרה הגיעו לביקור בישראל, ראש הממשלה דאז, מנחם בגין, התעקש לפגוש אותם.

לכל כדור יש כתובת. ג'יי.אר|צילום: יח"צ
לכל כדור יש כתובת. ג’יי.אר|צילום: יח”צ

סדרה נוספת היא “קוסמוס” אשר שבה למסך לאחר 25 שנים, וחושפת את פלאות היקום באופן פשוט אך לא פשטני. הסדרה, בת 13 פרקים, היא רימייק המשכי לסדרה המקורית של קוסמוס משנת 1980 ששודרה ברשת PBS האמריקאית, את הסדרה הנחה האסטרונום קרל סייגן, הסדרה נחשבה לאבן דרך בדוקומנטריה המדעית.

את הסדרה החדשה מנחה האסטרופיזיקאי ניל דה-גראס טייסון, ששאב השראה מסייגן בזמן שהסדרה המקורית שודרה ב-1980, בעודו היה תלמיד בקולג’. בין המפיקים בפועל נמנים סת’ מקפרלן, שהשקעתו הכספית הייתה גורם משמעותי בהבאת הסדרה לשידורי הטלוויזיה ואן דרויאן, אלמנתו של סייגן ויוצרת הסדרה המקורית. משחזרת את פורמט 13 הפרקים ואת גישת ההנחיה הנינוחה ובגובה העיניים, תוך שימוש במידע עדכני יותר משנות ה-80 לצד קטעי אנימציה וגרפיקה ממוחשבים לצד הגשתו של טייסון. הסדרה הופקה על ידי בראנון בראגה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *