יש לי אמא פולנייה

יש לי אמא פולנייה
צילום של מיכל פישביין מתוך הכתבה 'הפולנייה'
צילום ניקול ליג'י

בדיחות על פולנים תמיד מעלות חיוך, הבמאית ניקול ליג’י החליטה לצאת למסע חיפוש בעקבות האנשים שהחליטו להפוך את ‘האמא הפולניה’ למותג ולהבין מהם מה סוד הקסם של התופעה.

כולנו מכירים את המשפטים שהפכו לקלאסיקות כמו ‘אני כבר אנוח בקבר’, ‘אוכל זה לא ממתקים’ ועוד. הרבה אנשים יכולים להזדהות וגם לחייך כשמזכירים להם את ‘הפולניה’ שלהם וזו לא חייבת להיות דווקא אמא. פעם בכינו מהמשפטים האלה, עכשיו אפשר לצחוק.

ניקול ליג’י פוגשת בדרכה את האנשים שחיים יום יום את הפולניה. בין היתר מתראיינת בכתבה דורית צפיר, סטנדאפיסטית שיודעת לירות מהמותן בדיחות על פולניות בקצב היסטרי, מיכל פיישבן לקחה משפטים של פולניות ועיצבה מהן כלי בית מטריפים שנמכרים באלפים, דורית פלד הרפז יצאה בהצגת יחיד משלה, איילה רז היא חוקרת אופנה שחקרה בין היתר את תרבות האופנה של הפולניות בישראל .

‘הפולנייה’ כתבתה של ניקול ליג’י באדיבות הטלוויזיה הקהילתית כפר סבא

עוד מימי קום המדינה יכולנו לפגוש כאן הרבה פולניות חלקן בלבוש מוגזם של גרבי ניילון בקיץ הישראלי הלוהט ופרוות שועל בחורף וחלקן בחלוק עם טישו בשרוול מוכן בהיכון. המוגזמות הזו היא כנראה מה שמאפיין את האמא הפולנייה שכל אירוע הפכה למוגזם בשביל להעצים רגשית את כוונותיה. אם אתם מכירים פולניות מקרוב או אם אתם מאלו שתופסים מהן מרחק, הסרטון הזה ישעשע אתכם בוודאות.

בבית הזה אני קובעת מתוך 'הפולניה' | מיכל פישביין עיצוב
בבית הזה אני קובעת מתוך ‘הפולניה’ | מיכל פישביין עיצוב


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *