מדוע פסל בג”ץ את שידור חומרי החקירה בעניין רצח רוז פיזם

מדוע פסל בג”ץ את שידור חומרי החקירה בעניין רצח רוז פיזם
רוז פיזם מתוך הסדרה במבט שני

משדר “מבט שני” השבוע יוקדש ברובו להחלטת בג”צ הפוסלת את שידור חומרי החקירה של הוריה-רוצחיה של רוז פיזם

הפסילה פוסלת למעשה את שידור הסדרה כולה, סדרה של 6 פרקים העוקבת אחר חשיפת האמת בפרשת רצח הילדה רוז פיזם בידי הוריה.

על הפרק: “מדוע שופטי בג”צ העדיפו את טובת ילדות הרוצחים על פני האינטרס הציבורי? והאם רשויות הרווחה מסתתרות מאחורי טענת ‘ההגנה’ על האחיות כדי לא לחשוף את מחדליהן בהגנה על רוז?”

רוז פיזם מתוך הסדרה במבט שני
רוז פיזם ז”ל| צילום: מתוך הסדרה במבט שני

כאמור, רצח רוז פיזם (Rose Pizem) היא פרשת רצח משנת 2008 של ילדה בת 4 וחצי שהסעירה את ישראל. המשפחה הסתירה את דבר הרצח במשך שלושה חודשים. לאחר חקירת המשטרה נמצאה גופתה של רוז במזוודה בנחל הירקון. סבהּ ואמהּ של רוז הורשעו ברצח.

 

הנה כמה נתונים חשובים: בישראל כיום 47 אלף ילדים במצבי סיכון. גורמי הסיכון העיקריים כפי שהציגה ועדת וינטר, אשר מונתה לחקור את התופעה אחרי רצח רוז, הם: גילו הצעיר של הילד, הפרעות ונכויות פיזיות ורגשיות.  מצד ההורים, גורמי הסיכון הם: היסטוריה של התעללות והזנחה במשפחת המוצא, התמכרות לסמים ואלכוהול, מחלות נפש, היעדר אב ביולוגי, גבר זר שחי עם המשפחה, ריבוי ילדים צעירים, מרווחים קטנים בין הלידות ועוד.
בימאי: דרור מורה עריכה: ציפי רז הפקה: רחל נחושתאי

 

עוד בתכנית “בערבית אנחנו מגנים” כתבה על עמדתו של העולם המוסלמי בכלל וערביי ישראל בפרט כלפי דאע”ש: “האם האסלאם שמציג דאע”ש – קיצוני ואלים – הוא האסלאם האמיתי או המזויף? ואיך מקבל העולם המוסלמי הרחב את הסטייה הקיצונית של דאע”ש?”

התוכנית תשודר ביום רביעי 13.4 בשעה 21:00 בערוץ הראשון.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *