מי עומד מאחוריי מחוברים פלוס?

מי עומד מאחוריי מחוברים פלוס?
רם לנדס
צילום: אלדד רפאלי

לפני שליאור דיין, אורלי וגיא, עדי שילון, דרור רפאל ודניאל אסייג קיבלו לידיהם מצלמות שתיעדו שנה מחייהם והפכו אותה לסדרת טלוויזיה מצליחה, ישב רם לנדס להפיק וליצור את אחת הגרסאות הראשונות של מחוברים.

לנדס הוא עיתונאי ואיש תקשורת. את הקריירה העיתונאית שלו החל  בסוף שנות השמונים, ככתב ראשי במגזין המכוניות והאופנועים טורבו. בהמשך, היה לנדס ככתב בעיתון חדשות, כתב ועורך בעיתון הארץ, בו ערך את עמודי המאמרים והכתבות ואת מדור התרבות (גלריה). במקביל הגיש פינת מבחני מכוניות ואופנועים במהדורת החדשות של הערוץ הראשון, מבט לחדשות וערך והגיש תוכנית מירוצים בטלוויזיה בכבלים.

בשנת 2010 יצר לנדס, יחד עם דורון צברי, את הגרסה הגברית ל”מחוברות”, סדרה בת 38 פרקים שנקראה “מחוברים”. הפורמט של “מחוברות” נמכר ל-19 מדינות ובהן: אירלנד, צרפת, הודו, דנמרק ופינלנד.

בשנת 2011 הפיקה “קודה תקשורת” של לנדס את העונה השנייה של “מחוברות”, וכן את הדרמה “ילדי ראש הממשלה”. באותה שנה החל לנדס להפיק תוכנית תחקירים ב”רשת” בשם “360”, ואת התוכנית “חדר החדשות” של החדשות המקומיות – שש מהדורות יומיות של חדשות מקומיות המשודרות ב-HOT וב-yes.

רם לנדס|צילום: אלדד רפאלי
רם לנדס|צילום: אלדד רפאלי

קודה תקשורת הפיקה עונה שנייה של ילדי ראש הממשלה ועונות שלישית ורביעית של מחוברים. בשנת 2013 שונה הפורמט ושילב גברים ונשים ביחד. בשנת 2014 הפיקה קודה תקשורת את פורמט מחוברים פלוס בארצות הברית עבור חברת AOL בארצות הברית. קודה תקשורת הפיקה במשך שלוש שנים רצופות את החדשות המקומיות בכבלים ובלוויין, מערך חדשותי שהעסיק כ 180 עובדים.

בשנת 2013 מונה לנדס על ידי שר התקשורת, גלעד ארדן, לעמוד בראש ועדה (ועדת לנדס) לבחינת המתווה לשידור הציבורי העתידי במדינת ישראל. ״דו״ח לנדס״ הוגש לשר התקשורת ולשר האוצר בפברואר 2014 ובעקבותיו חוקק בכנסת חוק המפרק את רשות השידור הקיימת ומגדיר את המאפיינים של השידור הציבורי העתידי בישראל.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *