ערוץ הכנסת ייקלט בצלחת לוויין

ערוץ הכנסת ייקלט בצלחת לוויין
בקשות רבות. ערוץ הכנסת
צילום מסך: ערוץ הכנסת

אחרי שהתברר כי צלחות לוויין פופולריות במגזר הערבי – הוחלט לחדש את השידור

שידורי ערוץ הכנסת (ערוץ 99) יוכלו מעתה להיקלט באמצעות צלחות לוויין, כך אושר בוועדת הכנסת בראשות ח”כ דוד ביטן. ההחלטה התקבלה לאחר שמנכ”ל הכנסת, רונן פלוט, הופיע בפני הוועדה והסביר את הנושא.

בקשות רבות. ערוץ הכנסת|צילום מסך: ערוץ הכנסת
בקשות רבות. ערוץ הכנסת|צילום מסך: ערוץ הכנסת

בכך נותנת הכנסת מענה לפניות ח”כים מהמגזר הערבי שטענו שציבור זה לא יכול היה עד כה לקלוט את שידורי ערוץ הכנסת. לפני מספר שנים, החליטה הכנסת, משיקולים כלכליים, להפסיק את השידור בלוויין הפתוח ולהסתפק בשידורי ‘עידן פלוס’. ההנחה הייתה שלא תהיה פגיעה ממשית בציבור הצופים. אולם, לאור הטענות הרבות שהגיעו לכנסת – שצלחות הלויין פופולאריות ומשמעותיות מאד במגזר הערבי – הוחלט לחדש את השידור.

עוד מתברר כי ליושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין הגיעו פניות רבות מהציבור הערבי, גם באמצעות חברי הכנסת, בטענה שהעובדה שלא ניתן לקלוט את השידור בלוויין הפתוח פוגעת בעיקר בהם, בציבור הערבי. יושב ראש הכנסת אדלשטיין, הנחה את מנכ”ל הכנסת רונן פלוט להביא לפתרון הבעיה, וכאמור, הבוקר הושלם התהליך. בפנייתו בנושא למועצת הכבלים והלוויין כתב מנכ”ל הכנסת רונן פלוט: “מטרתו העיקרית של ערוץ הכנסת היא להנגיש את העבודה הפרלמנטרית לציבור הרחב ובכלל זה למגזר הערבי. העובדה כי רבים מהצופים במגזר הערבי אינם קולטים, הלכה למעשה, את שידורי הערוץ היא הנימוק המרכזי לחידוש העברת שידורי הערוץ בערוץ לווייני פתוח”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *