ערוץ 10 ישלם תמורת הארכת זיכיון

ערוץ 10 ישלם תמורת הארכת זיכיון
הפרשה מגיעה לסופה. ערוץ 10
צילום: יח"צ

הוועדה המשותפת לכלכלה וחינוך אישרה – ערוץ 10 ישלם 5.28 מיליון שקלים על תקופת הארכת זיכיונו

הפרשה מגיעה לסופה. ערוץ 10|צילום: יח"צ
הפרשה מגיעה לסופה. ערוץ 10|צילום: יח”צ

הוועדה המשותפת לוועדת הכלכלה ולוועדת החינוך, התרבות והספורט לפי חוק הרשות השנייה, בראשות ח”כ איתן כבל, אישרה את בקשת שר האוצר וקבעה כי ערוץ 10 ישלם למדינה 5.28 מיליון שקלים עבור תקופת הארכת זיכיונו, מסוף ינואר 2012 ועד לסוף יוני 2015, אז עבר לשדר ברישיון.
ראוי לציין כי ההחלטה מסיימת באופן סופי את המאבק סביב פעילות הערוץ. שר האוצר ביקש מהוועדה לאשר כי התמורה שישלם ערוץ 10 עבור הארכת זיכיונו תעמוד על 5.28 מיליון שקל, בהתאם להמלצת אנשי משרדו ובניגוד להמלצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, שסברה שהתמורה צריכה לעמוד על 16.86 מיליון שקל.
נציג משרד האוצר, אסי מסיג, הסביר כי שר האוצר הוא שקובע את התשלום, בהתייעצות עם שר התקשורת ולאחר המלצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. לדבריו, שר האוצר משה כחלון בחר לקבל את המלצת הדרג המקצועי במשרד, לקבוע שהתשלום יעמוד כאמור על 5.28 מיליון שקלים. ח”כ יעקב פרי אמר כי מהבקשה עולה שהיו שלוש שיטות לחישוב הסכום, שלפי שתיים מהן התמורה צריכה לעמוד על אפס, לפי השלישית התמורה צריכה להיות 16.86 מיליון שקלים ושר האוצר בחר באופציה הרביעית של 5.28 מיליון שקל. “לי זה נראה קצת כמו בזאר טורקי, אבל אם הערוץ לא מתווכח סימן שהוא יכול ומוכן לשלם את הסכום ולכן אני אתמוך בכך”.
סמנכ”ל הכספים של ערוץ 10, יואב הלדמן, התייחס לחוות הדעת של הרשות השנייה ואמר כי הערוץ לא הסכים עם שום גישה שהוצגה בה. עם זאת, באשר לחוות הדעת של האוצר אמר הלדמן כי “אפשר להתווכח עם התחזיות, ואנחנו יכולים להציג תחזיות כאלה ואחרות, אבל אנחנו מקבלים אותה”. היו”ר כבל סיכם ואמר כי הוא שמח שהייתה לו הזכות להילחם על מנת שהערוץ ימשיך לפעול, והוא מברך על כך שהפרשה מגיעה לסופה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *