פסגת הפחד: מלאך של אמא

פסגת הפחד: מלאך של אמא
בשם האם. מלאך של אמא
צילום: יח"צ

אחת הדרמות הטובות שיוצרו כאן בשנים האחרונות תשודר בכל יום ראשון, בערוץ yes Drama

בשנים האחרונות, אחרי תקופה ארוכה שבה רוב יוצרי הקולנוע והטלוויזיה בארץ הצליחו להשניא את עצמם על הישראלים, הגיעה פריחה מדהימה, בין השאר בזכות החובה הרגולטורית של “יס”. הבשורה החדשה היא “מלאך של אמא”, דרמת מתח פסיכולוגית שבה שלל שחקנים מעולים.

מצפייה בשני הפרקים הראשונים, קשה לדעת האם עד הפרק העשירי והאחרון העלילה תתפתח ותהיה מותחת מאוד, אבל כבר עכשיו אפשר לקבוע שמדובר באחת הדרמות הטובות שיוצרו כאן.

אני לא מדבר רק על הצילום, המשחק והבימוי הטובים (הגם שחלק מהסצנות טיפה איטיות לטעמי), מה שהופך סדרה לטובה הוא קודם כל הטקסט. אי אפשר שלא להתפעל מסדרה שבסצנת הפתיחה שלה שוטר עייף ומתוסכל שואל: “בחייאת, ערב יום כיפור. בזה את רוצה להתעסק?!”.

העלילה מתרחשת לאחר רצח של ילד ביישוב הקטן. במסגרת חקירת הרצח הצופים עוקבים אחרי שלוש נשים דומיננטיות – אמו של הילד שעובדת כפסיכולוגית של שרות בתי הסוהר (שרון שטארק), חוקרת המחלקה לזיהוי פלילי (ורד פלדמן) ואמו של החשוד ברצח, יוצאת אתיופיה (תהילה ישעיהו).

יחזקאל לזרוב מגלם את אביו של הנרצח שמטופל על ידי הפסיכולוגית, ודמות משמעותית מאוד היא גם מפקד תחנת המשטרה המקומית, אייל רוזליס שמעדיף לסגור את התיק כמה שיותר מהר.

בשם האם. מלאך של אמא|צילום: יח"צ
בשם האם. מלאך של אמא|צילום: יח”צ

את הסדרה בת 10 הפרקים (43 דקות כ”א), יצרה התסריטאית קרן ווייסמן ואייל סלע הוא הבמאי.
החל מ-19.6 ובכל יום ראשון, ערוץ yes Drama, בשעה 22:00, וגם ב-VOD


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *