אלבום זהב ל”מנגינת החליל”

אלבום זהב ל”מנגינת החליל”
זהב. נוען בוכמן
צילום: אילן בשור

כ-10 שנים אחרי שיצא האלבום, לו ניבאו לו מכירות של 300 תקליטורים, הגיעו המכירות ל-15,000

“מנגינת החליל” אלבומו של נעם בוכמן, מהחלילנים הישראליים הבולטים, סולן והחלילן הראשי של התזמורת הסימפונית ירושלים, זכה החודש באלבום זהב. “מנגינת החליל”, הינו אלבום אשר כולל את השירים היפים והמרגשים במוסיקה הישראלית בעיבודים לחליל סולו ומלווה אותו התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור בניצוחו של דורון סלומון.

בין השירים באלבום: היו לילות, עטור מצחך, חופים, חורשת האקליפטוס, עין גדי, אליעזר בן יהודה, סימפטייה ושירים נוספים ממיטב הזמר הישראלי. השירים נכתבו ע”י מיטב המלחינים כמו: נעמי שמר, מרדכי זעירא, סשה ארגוב, יוני רכטר, יהודה שרת ונחום היימן. מעבדי השירים שבאלבום הם המלחינים: שלמה גרוניך, מתי כספי, נועם שריף, עודד זהבי, שמעון כהן ורפי קדישזון.

זהב. נוען בוכמן|צילום: אילן בשור
זהב. נוען בוכמן|צילום: אילן בשור

לפני כ- 10 שנים כשיצא האלבום, ניבאו לו מכירות של 300 תקליטורים. בימים אלה הגיעו המכירות ל-15,000.

“התלבטויות וספקות ליוו אותי לאורך כל ההפקה ו-הנגינה. פחדתי לקלקל… כשהקשבתי בפעם הראשונה ברצף למסטר, אמרתי לעצמי: גם אם לא יימכר עותק אחד, אני שלם עם התוצאה. השירים נפלאים בזכות עצמם, ואני מאושר שזכיתי להגשים את החלום ביחד עם כל שותפי לדרך”. אומר בוכמן. “השירים – ישראליים, אך הגישה של כולנו – המעבדים והמבצעים הייתה קלאסית. לבצע אותם כפי שאנחנו מנגנים מוצארט, שוברט ובטהובן…אני גאה ונרגש ויודע שזה לא מובן מאליו להגיע לאלבום זהב.”

חגיגת אלבום הזהב תתקיים ב31 באוקטובר בתו השמיני בירושלים, בשעה: 21:00. במהלך האירוע ידובר על הסיפורים שמאחורי הרעיון, וההפקה. בנוסף תבוצע נגינת שירים מתוך האלבום בהשתתפות נגנים ראשיים מהתזמורת הסימפונית ירושלים.

הכניסה למקום חופשית, אך מותנית בהזמנה בתיאום מראש בטל: 08-9199555.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *