הופעות חינמיות בפסטיבל הכליזמרים

הופעות חינמיות בפסטיבל הכליזמרים
חינם. רמי קליינשטיין
צילום: יח"צ

זו השנה ה-29 שבה ייערך בצפת הפסטיבל שמשלב בין מוזיקה יהודית לישראלית והכניסה לכל המופעים תהיה חופשית

בצפת נערכים לפסטיבל הכליזמרים שייערך בפעם ה-29, בימים שני-רביעי, 15-17.8 (י”א-י”ג באב). כמדי שנה במהלך ימי הפרויקט הבינלאומי יתקיימו בצפת גם מופעים מוסיקאליים גדולים ומיוחדים לקהל הרחב, בכניסה חופשית וחינמית.

לצד אמנים ממוסיקת הכליזמר והנשמה היהודית יופיעו הזמרים רמי קלינשטיין ושמעון בוסקילה. יהיו כמובן מופעים של מוזיקה יהודית בהם יככבו יונתן רזאל ודניאל זמיר שיופיעו לחוד ואף ביחד. יצחק מאיר יופיע עם הרכב מוסיקלי במופע חדש ‘הזיץ של יצחק מאיר – משנקר עד שמר’. הופעה נוספת היא של הרכב הכליזמרים החדש כלייבדיק, הכולל נגנים לבושים ומאופרים שחורים מכף רגל ועד ראש, המנגנים עם כינור, קלרינט וגיטרה חשמלית.

חינם. רמי קליינשטיין|צילום: יח"צ
חינם. רמי קליינשטיין|צילום: יח”צ

גם אמנים ותיקים יופיעו ובהם מוסה ברלין, חנן בר סלע, מירל רזניק, וישראל זוהר. הכנר הבינלאומי אייל שילוח ישתף פעולה עם נגן העוד עימאד ד’לאל ואף עם הכנר ניר סרוסי. אחת ההופעות המסקרנות היא של החזנית עדי ארד, שתוציא בקרוב אלבום סולו ראשון.

בבימת “המעיין הרדום” תיערך הופעה בשם ‘בימת קרליבך’ ובה חלקם העיקרי של המופעים יוקדשו לשיריו של הרב המנגן שלמה קרליבך. בין האמנים שיופיעו בבמה זו יהיו גם יהודה כץ, דב הנדלר, הכנר ניר סרוסי במופע ‘מיתרי קרליבך’, ההרכב ‘אידישקייט’ עם ניגוני קרליבך, אהרון רזאל, מוסא ברלין, ההרכב ‘כליזמר זכרון יעקב’ ואמנים נוספים.

יו”ר הפסטיבל, יגאל שטרית מציין כי בנוסף להופעות יהיו סיורים מודרכים ברחבי העיר ואירועים נוספים שהכניסה אליהם ללא תשלום. לדבריו: “השילוב הייחודי המוסיקלי בפסטיבל הכליזמרים – אחד הפסטיבלים הוותיקים והחשובים בישראל – בין אמנים מרקעים שונים מסמל את פניה היפות של צפת ואת פניו של הפסטיבל המושך אליו מדי שנה עשרות אלפי מבקרים בהם חילוניים ודתיים, מבוגרים וצעירים, מבקרים מהארץ ותיירים ממדינות שונות ברחבי העולם – כל אחד מוצא בפסטיבל חיבור תרבותי-ערכי והכול-הכול בחינם לקהל הרחב, דבר שכמעט ואין לו אח ורע בישראל”.

לתוכנייה המלאה ולפרטים נוספים – אתר הפסטיבל – http://klezmerim.info/


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *