החזן עם הגרוב

החזן עם הגרוב
שילוב ייחודי. The shuk
צילום: שגיא זמושניק

הבאנו שלום עליכם: סינגל חדש ללהקת “The shuk ”
“שלום עליכם” הוא להיט חדש של להקת “The shuk”, אותה ייסד יוני אביטל שנולד בברוקלין. באופן טבעי, קשיי שפה, היו לאתגר מהותי במדינות רבות בהן אין דוברים את השפה האנגלית ויוני אשר שר ומנגן על חליל צד החל להבין את כוחה של המוסיקה לתקשר בכל מדינה וקהילה אליה הגיע.

שילוב ייחודי. The shuk|צילום: שגיא זמושניק
שילוב ייחודי. The shuk|צילום: שגיא זמושניק

באחד הטיולים, הכיר אביטל את אשתו ההולנדית ולאחר תקופה בה התגוררו בהולנד, הבין כי הוא רוצה לשוב ארצה ולהפיץ את בשורת המוסיקה וכיצד היא מאחדת בין אנשים מרקעים שונים.
החיבור עם חברי הלהקה, כולם מוסיקאים ומלמדים מוסיקה במסגרות לימודיות גבוהות, היה טבעי בעיקר בשל הערכים הזהים שהם חולקים והסגנון המוסיקלי הייחודי אשר מושפע מהמקורות היהודיים. הסגנון הינו שילוב של מוסיקה מסורתית, אתנית פוגש מוסיקת עולם וג’אז, זאת מתוך רצון להביא מגוון צלילים, שכל מאזין, קהל יימצא את החיבור האישי שלו. רוסיה, ליטא, ארהב, הולנד הם רק חלק מן היעדים בהם הופיעה הלהקה בשבע השנים האחרונות כשבמקביל אביטל משמש כבר שנים רבות כחזן בארה”ב.
השיר החדש מתבסס על הפיוט של שלום עליכם והעיבוד הינו מקורי של הלהקה הכוללת בנוסף ליוני אביטל (שירה וחליל), את אלירן מוטיוק (קלידים), גל מוטייוק (גיטרה בס), ארז סימון (תופים) ומאור חי (גיטרה חשמלית וסאז, שהוא כלי מיתר מזרח תיכוני. ניתן להאזין לקליפ בעמוד הפייסבוק של הלהקה”

https://www.facebook.com/hashuk?fref=ts


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *