י-ם: מופע מוזיקלי על גיימבוי

י-ם: מופע מוזיקלי על גיימבוי
תו השעה. גיים בוי
צילום: אהרון מנור

אהרון מנור משתמש בתוכנה שמאפשרת להלחין מוסיקה מקורית ולנגן אותה ישירות מהגיים בוי

תו השעה. גיים בוי|צילום: אהרון מנור
תו השעה. גיים בוי|צילום: אהרון מנור

בשנת 1989, גוּנְפֶּיי יוֹקוֹי, עובד של חברת נינטנדו ביפן פיתח את מכשיר הגיים בוי, הלא היא קונסולת משחק ניידת. לאורך השנים הקונסולה הפכה לאחד מסמלי תרבות הפנאי והחברה המערבית. 27 מאוחר יותר, יתקיים בישראל מופע רחוב של מוסיקה אלקטרונית המבוסס על שימוש בגיימבוי ההופעה תיערך במסגרת אירועי ‘שאון חורף’ שיתקיימו בימי שני בחודש פברואר, ברחבי העיר ירושלים, ביוזמת רשות הצעירים בעיריית ירושלים. מאחורי המופע עומד היוצר אהרון מנור, שהפיק מופע מוסיקה אלקטרונית מקפיצה וסוחפת בזכות “LSDJ” – תוכנה שנכתבה על ידי johan kotlinski. התוכנה מאפשרת לשלוט בארבעת מחוללי הסאונד שנמצאים בתוך הגיימבוי, וכך בעצם, להלחין מוסיקה מקורית ולנגן אותה ישירות מהגיימבוי.
מנור: “מאז הילדות קיימת בי אהבה למשחקים אלקטרוניים, ובמיוחד למשחקים הישנים שבהם. לפני כמה שנים נחשפתי לסצנה של מוסיקת גיימבוי עכשווית והתרגשתי מהסאונד ומהאפשרויות. קיימת רומנטיקה תמימה וראשונית, גם מבחינה צלילית, וגם טכנית בומסיקה שיוצרים מהגיימבוי . אני ממליץ לכולם לבוא לאירועי שאון חורף, וכמובן להופעה שלי שהיא בהחלט הופעה מיוחדת. כמו כל כלי נגינה, גם הגיימבוי מביא איתו הרבה סוגים וז’אנרים שונים של מוסיקה”.
כאמור, ההופעה של אהרון מנור על הגיימבוי תתקיים במסגרת אירועי שאון חורף בבית מרקחת עזה, במתחם עזה, בתאריך 29.02.2016 בשעה 20:00.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *