ערב מחווה מיוחד למשולם ריקליס יתקיים בתל-אביב

ערב מחווה מיוחד למשולם ריקליס יתקיים בתל-אביב
תנועת הזכויות על שם מרטין לותר קינג תעניק, לראשונה, אותות מחוץ לארה"ב ולמי שאינם אזרחי ארה"ב. משולם ריקליס
צילום: יח"צ

ערב מחווה מיוחד למשולם ריקליס, על “פועלו ותרומתו למען היהודים בעולם ובמדינת ישראל, ולמען אנשים באשר הם, ללא הבדלי גזע, מין, שפה, לאום ודת”

במסגרת האירוע שיתקיים במוזיאון תל-אביב ביום ראשון ה-8 במאי, יושק הספר האוטוביוגרפי על חייו ופועלו: “ריקליס – 950 מילון דולר ב- 40 דקות”, שנכתב על ידי הביוגרף שלמה אברמוביץ’ ויימכר בחנויות ‘סטימצקי.

את האירוע ינחה המנצח גיל שוחט שגם יופיע עם אנסמבל פוליפוניה.

מנהלו המוסיקלי של האירוע הוא קובי אשרת.

באירוע ישתתפו מיטב האמנים ואישים בולטים מהארץ ומהעולם, הקשורים למסכת חייו המרתקת של ריקליס.

בין האורחים: רבה הראשי של תל-אביב-יפו, הרב ישראל מאיר לאו, שרת התרבות והספורט, מירי רגב, ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, השחקן טוביה צפיר, הזמר יזהר כהן, השחקן אלי בורנשטיין, הזמרת רותי נבון, הכנר מירל רזניק, הזמר ישי לפידות ועוד.

אורח הכבוד באירוע יהיה מרטין לותר קינג השלישי, בנו של מרטין לותר קינג שנרצח באפריל 1968, ומי שנחשב בעיני רבים לממשיך דרכו בהנהגת האפרו-אמריקאיים בארה”ב.

תנועת הזכויות על שם מרטין לותר קינג תעניק, לראשונה, אותות מחוץ לארה"ב ולמי שאינם אזרחי ארה"ב. משולם ריקליס | צילום: יח"צ
תנועת הזכויות על שם מרטין לותר קינג תעניק, לראשונה, אותות מחוץ לארה”ב ולמי שאינם אזרחי ארה”ב. משולם ריקליס | צילום: יח”צ

יחד עם מרטין לותר קינג השלישי יגיע לישראל גם עו”ד וויליאם ואקטל, בנו של עו”ד הארי ואקטל, שהיה שותפו של מרטין לותר קינג בהקמת התנועה לשוויון זכויות בארה”ב ומי שהפגיש בין מרטין לותר קינג המנוח למשולם ריקליס.

מרטין לותר קינג השלישי יגיע לישראל כמחווה של תודה והערכה לריקליס, שסייע לאביו ומימן פעם אחר פעם את שחרורו בערבות, כשנעצר על רקע פעולות המחאה שארגן, העניק לו את משרדיו במנהטן, והיה מבין אנשי העסקים בארה”ב שיישם את ביטול ההפרדה הגזעית במסעדות, בבתי קפה ובמקומות עבודה.

קינג ווואקטל יעניקו במהלך ביקורם בישראל אות הערכה מיוחד של התנועה לשנת 2016, לדמויות מישראל, שנבחרו כמי שפועלים ברוח התנועה ולמען שוויון זכויות וסיכויים לאוכלוסיות מוחלשות.

הזוכים באות הם: היוצר עידן רייכל, ח”כ לשעבר פנינה תמנו-שטה והעיתונאית ענת סרגוסטי, שפועלים למען העדה האתיופית במישורים שונים, למען קידום שוויון הזדמנויות בין קהילות שונות ולקירוב לבבות בין יהודים לערבים.

יודגש כי זו הפעם הראשונה בה תנועת הזכויות על שם קינג מעניקה אותות מחוץ לארה”ב ולמי שאינם אזרחי ארה”ב.

קובי אשרת מסר לערוץ התרבות של פורטל “המומלצים” כי “לכבוד הוא לי להיות המנהל המוסיקאלי של האירוע. ריקליס הוא איש רב-פעלים, אשר ידיע בחייו עליות ומורדות. למרות עזיבתו את הארץ, הוא תרם רבות למדינת ישראל ומאז הוא נמצא בקשר אמיץ עם המדינה. הוא בן 93 ונאחל לו בריאות, אריכות ימים ושמיעה של הרבה מוסיקה טובה”.

תחילת האירוע בשעה 21:00, במוזיאון תל-אביב אולם רקאנטי, רחוב שד’ שאול המלך 27, תל-אביב.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *