הפילהרמונית הצעירה תארח את בנג’מין זאנדר

הפילהרמונית הצעירה תארח את בנג’מין זאנדר
קיץ חם. הפילהרמונית הצעירה
צילום: יעל אילן

אחרי שרבות מהתזמורות בארץ ובעולם נטשו את היצירות הקלאסיות הוחלט להחזיר עטרה ליושנה

המרכז למוסיקה ירושלים, משכנות שאננים חוגג עשור לפילהרמונית הישראלית הצעירה ויארח בקונצרט חגיגי את בנג’מין זאנדר, מנצח הבית של הפילהרמונית של בוסטון. התזמורת תנגן את הסימפוניה החמישית של בטהובן, את ציפור האש של סטרווינסקי ואת רומיאו ויוליה מאת צ’ייקובסקי.

גדי עבאדי, מנכ”ל המרכז למוסיקה ירושלים, אמר: “בעוד בעולם כולו מובע החשש שאומנות המוסיקה קלאסית היא אומנות דועכת זאנדר בוחר לקדם את חזונו ולהראות לנו שמעולם לא מאוחר להתאהב במוסיקה הקלאסית להכיר אותה להנות ולהתרגש ממנה גם אם פשוט עוד לא ידענו את זה. אנו במרכז למוסיקה ירושלים וחברי התזמורת מחכים בציפייה למפגש עם המנצח בנג’מין זאנדר. אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לקונצרטים המרגשים של הפילהרמונית הצעירה בה הנגנים הצעירים הטובים בישראל ינגנו בחדוות נעורים ויכולות מוסיקאליות מרשימות, יצירות קסומות ממיטב הרפרטואר הסימפוני ואנו מצפים להביא ביצוע רענן וסוחף כפי שרק הם יכולים לעשות”.

קיץ חם. הפילהרמונית הצעירה|צילום: יעל אילן
קיץ חם. הפילהרמונית הצעירה|צילום: יעל אילן

ראוי לציין כי התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה מונה כ-100 נגנים צעירים בני 14-18, מכל רחבי הארץ. בעשור האחרון התזמורת העמידה למעלה מ-400 בוגרים כולם מוסיקאים מצטיינים הממלאים תפקידי מפתח בקהילת המוסיקה הקלאסית בישראל ובעולם. בין בוגרי התזמורת ניתן למנות את אבנר בירון, זאב דורמן, אילן וולקוב ועוד.

קונצרט הקיץ – הפילהרמונית הישראלית הצעירה, כולל שתי הופעות. הראשונה ביום חמישי, 21 ביולי בשעה ,17:00 היכל התרבות ע”ש צ’ארלס ברונפמן, תל אביב. השניה ביום שישי, 22 ביולי בשעה 12:00, באולם הנרי קראון תיאטרון ירושלים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *