פגישה מרגשת עם בעלי מוגבלויות בכנסת

פגישה מרגשת עם בעלי מוגבלויות בכנסת
כנר בינלאומי, מנצח, מורה למוזיקה וחתן 16 פרסי גראמי. יצחק פרלמן
צילום: שילה קרייגהד, מתוך וויקיפדיה

הכנר הבינלאומי, החתן הטרי של פרס ‘בראשית’, יצחק פרלמן ייפגש בשבוע הבא בכנסת עם עובדים בעלי מוגבלויות בסימן שילוב אנשים עם מוגבלויות בכל תחומי החיים

ביום רביעי הקרוב, ה-22 ביוני 2016, בשעה 19:00 תקיים הכנסת אירוע מיוחד לכבוד חתן פרס ‘בראשית’ לשנת 2016, הכנר יצחק פרלמן, בטרקלין שאגאל.

האירוע יתקיים במעמד יו”ר הכנסת, ח”כ יולי אדלשטיין ובהשתתפות יו”ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי, יו”ר קרן פרס בראשית, סטן פולוביץ’ ואורחים נוספים, בהם נציגי הארגונים הפועלים למען שילוב בעלי מוגבלויות, בסימן שילוב אנשים עם מוגבלויות בכל תחומי החיים.

לפני האירוע ייפגש הכנר הבינלאומי עם כעשרים עובדי הכנסת, שהם עובדים עם מוגבלות.

האירוע יכלול דברי ברכה מיו”ר הכנסת, יו”ר הסוכנות היהודית ונאום של חתן הפרס.

במהלך האירוע יוקרן סרטון על שילוב עובדים בעלי מוגבלויות בכנסת, ויתקיימו קטעי נגינה של הפסנתרן גיל שוחט ונגנים מתוכנית “פרלמן” למוסיקה בישראל מקונסרבטוריון ישראלית בתל אביב.

כנר בינלאומי, מנצח, מורה למוזיקה וחתן 16 פרסי גראמי. יצחק פרלמן| צילום: שילה קרייגהד, מתוך וויקיפדיה
כנר בינלאומי, מנצח, מורה למוזיקה וחתן 16 פרסי גראמי. יצחק פרלמן| צילום: שילה קרייגהד, מתוך וויקיפדיה

 

פרס ‘בראשית’ (Genesis Prize) על סך מיליון דולרים מוענק מידי שנה לאישים שהינם מצטיינים ובעלי ומוניטין עולמי בתחומם ואשר פעולותיהם, בנוסף להישגיהם, מגלמים את אופי העם היהודי דרך מחויבות לערכים יהודיים, לקהילה או למדינת ישראל.

הפרס, שזכה לכינוי פרס ‘הנובל היהודי’ על ידי המגזין “טיים”, הוענק לראשונה ב-2014 לראש עיריית ניו יורק לשעבר, איש העסקים והנדבן מייקל בלומברג.

ב-2015 נבחר שחקן הקולנוע, המפיק והפעיל החברתי מייקל דאגלס לחתן השני של הפרס.

השנה בחרה קרן פרס ‘בראשית’ (Genesis Prize Foundation) בכנר הישראלי-אמריקאי יצחק פרלמן להיות החתן השלישי של הפרס.

פרלמן הוא כנר בינלאומי, מנצח, מורה למוזיקה וחתן 16 פרסי גראמי. הוא נחשב לאחד הכנרים החשובים של המחצית השנייה של המאה ה-20.

בנוסף לקריירת הנגינה שלו, הוא מקדיש כמעט את כל זמנו הפנוי ומשאבים ניכרים לחינוך מוזיקאים צעירים וקידום המודעות לצרכים של אנשים עם מוגבלויות.

יו”ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין מסר היום (ד’) כי “זהו כבוד גדול לארח בכנסת את המאסטרו יצחק פרלמן, חתן פרס ‘בראשית’. הדגש באירוע על שילוב אנשים עם מוגבלויות בכל תחומי החיים, הוא הפניית זרקור חשובה מאין כמוה לנושא שהכנסת מוליכה כבר מספר שנים”.

“אנו רואים בפרויקט הכול כך מוצלח ואיכותי שקיים בכנסת להעסקת אנשים עם מוגבלות, מודל הראוי לחיקוי בכול מוסדות הציבור ומשרדי הממשלה”, קבע אדלשטיין.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *