אין דבר שלם יותר מלב שבור

אין דבר שלם יותר מלב שבור

רננה שלם עסוקה עד סוף הקיץ בהופעות בכל רחבי הארץ, מהלך מפתיע עבור זמרת שהחלה את דרכה זה עתה. אבל לא מפתיע בכלל לנוכח האיכות הגבוהה של מה שהיא מגישה לקהל שלה. טקסטים אמיתיים, נוקבים, חודרים את הבטן והלב. בלי לצנזר היא חושפת את מסע החיים שלה בתוך המוזיקה שיצרה, אולי לכן גומל לה הקהל בחיבוק אוהב ובלב פתוח.

רננה גדלה בלי אבא, הוא אמנם נכח פיזית אך נפשית לא רק שהוא היה רחוק, אלא הרחיק. מסביב אף אחד לא ידע מה קורה בתוך הבית. הוא נהג להאשים אותה במריבות שלו עם האם, סיפר לבתו שאם ימות זה יהיה בגללה וכאשר נפטר מסרטן הוריש לה שקל אחד בלבד. הילדה רננה ידעה שאסור לה להקשיב למילים המאשימות, שהיא בסדר גם כשהכל מסביב מטורף. מתוך המציאות הזו נולדו המילים שמדברות “הרגשתי נהדפת, שלא מאמין בי, שלא מגיע לי עוד דלת ועוד”

https://www.youtube.com/watch?v=JOATNOSFCk4

“מתוך חיים לא פשוטים, מתוך געגועים וכמיהה לאהבה הכי בסיסית, מתוך תחושת בדידות וחיפוש אחרי מישהו שיקשיב, הייתי כותבת המון לאלוהים, ממש מגיל קטן” משתפת רננה

“לימים הבנתי כמה הכתיבה היא מזור לכאבי, היא מפלט ומקום ובית, בתקופת התיכון התחילו להגיע לחנים. האלבום הזה עליו אני עובדת בימים אלו, הוא מסע שעברתי. מסע של ריפוי ובחירה: לצמוח מהכאב, לשיר אותו, לבכות אותו, לצחוק אותו”.

לכל אחד מאתנו יש תיבת פנדורה, אבל רק האמיצים ביותר מעזים לפתוח אותה, ורק המוכשרים ביותר יודעים איך להפוך את התיבה לאוצר שאותו אפשר לחלוק עם אחרים: איך לצמוח מתוך האתגרים, איך לטפס למעלה מתוך החשכה ולעלות אל אור גדול.

בימים אלו היא עסוקה בהפקת אלבום הבכורה שלה שזכה לשם ‘עטופה’, את הטקסטים המדהימים שלה היא מקפלת אל תוכו יחד עם עיבודים מוזיקליים מהשורה הראשונה. את האלבום הרגיש חשוף מפיק אלנתן שלום לצד דין דין אביב שעסקה בהפקת שירה באלבום וגם משמשת כמורה לפיתוח קול. כשלצידם נגנים מוכשרים כמו קרן טפרברג, אוריאל וינברגר ועוד.

את האלבום היא מקווה להצליח להפיק באמצעות קמפיין הדסטארט שהעלתה לרשת, ומקווה להצליח להגשים את החלום הגדול באמצעות חברים, ידידים ואנשים שיודעים להעריך את היצירה המקורית שלה. נדמה שהאלבום הזה חייב להיוולד, אלו שירים שאסור לתת להם להישאר במגירה.


רננה נשואה ליהונתן, אמא של מעיין ונועם ,וביום יום היא משמשת כאמא במשרה מלאה, אין דבר שאני יותר אוהבת מאנשים שמעיזים להגשים חלום. ואין דבר שאני יותר תומכת בו מנשים פורצות דרך שאחרי שהילדה הקטנה שבהם למדה מה זה חושך היא פורצת עכשיו אל אור גדול. האלבום רק בתחילת דרכו, אבל נראה שיש לו עוד פסגות גבוהות שמחכות לו, ללא ספק חומר טוב.

לפרויקט ההדסטארט לחצו כאן


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *