שיר לציון שנה למבצע “צוק איתן”

שיר לציון שנה למבצע “צוק איתן”
מתי שריקי
צילום: דובי ריין

“הגיע זמן” הוא קליפ חדש של היוצר מתי שריקי
אשר יוצא לציון שנה ל”צוק איתן” ביוזמת סטודנטים מהנדסאים באריאל

“השיר נכתב במהלך מבצע “צוק איתן” ובהשראתו ונכנס לאלבום הבכורה שלי “אור חדש”, מספר הזמר והיוצר מתי שריקי, ” רגע לפני הסוף, כשהאלבום כמעט עבר להדפסה, הגיע “צוק איתן”. תחושת האחדות הגדולה שהיתה בעם ישראל באותה התקופה, יחד עם האיומים הכל כך מוחשיים מצד האויב, גרמה לי להרגיש שקורה פה משהו גדול ולא טבעי, שהגיע הזמן למשהו אחר.”

מתי שריקי|צילום: דובי ריין
מתי שריקי|צילום: דובי ריין

את הרעיון ליצירת הקליפ קיבלו הסטודנטים מהמחלקה לקולנוע וטלוויזיה במכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל במהלך קורס הפקה. “התחלנו לחשוב על זמרים שנרצה להפיק להם קליפ במהלך הקורס. חשבנו על שירים ויחד בחרנו את השיר “הגיע זמן” של מתי שריקי שמאוד התחברנו אליו”, מסבירה אליאור מקלס, בימאית הקליפ. “במהלך כתיבת התסריט, ניסינו לחשוב על פירוש אישי יותר למשמעות השיר “הגיע זמן”. כל אחד ניסה לתאר מה הגאולה הפרטית שלו. עלו הרבה רעיונות כמו אישה ברעיון, חייל בצבא, ילד ועוד. בסוף בחרנו בשילוב של אישה בהריון וחייל, כאשר הזוג שמגלם אותם בקליפ הוא זוג נשוי, שהבעל באמת חייל בצבא והאישה נמצאת בהריון”.
מתי שריקי מתאר את התהליך: “בעיתוי מאוד סימלי, שנה אחרי צוק איתן וצאת השיר, סטודנטים לקולנוע וטלוויזיה פנו אלי להפקת קליפ לאחד מהשירים שלי, ובחרו בשיר “הגיע זמן”, ויותר מזה, התסריט שהם כתבו מאוד התחבר לי עם הרקע המקורי של השיר. זה פרגון גדול לקבל הצעה כזאת שכמובן הסכמתי לה בשמחה. הצילומים שנעשו בהיכל התרבות של אריאל, על פסנתר כנף מקצועי ויוקרתי, היו חוויה בפני עצמה. שמחתי להכיר את צוות ההפקה, סטודנטים צעירים שהתגלו כיוצרים מוכשרים בפני עצמם שאת התוצאה המקסימה אפשר לראות בקליפ.”
אייל גור אריה, ראש המחלקה לקולנוע וטלוויזיה במכללה הטכנולוגית הנדסאים באריאל: “במשך הלימודים הסטודנטים מתנסים בכתיבת תסריטים לסרטים עלילתיים ודוקומנטריים, בימוי, צילום, עריכה, פס-קול, ועוד קורסים מעשיים ועיוניים רבים. אנו עושים הכל בכדי להקנות לסטודנטים ידע רב ככל האפשר, כדי להביאם לקו הסיום כאשר בידם מירב הכלים, בכדי להכשיר אותם להיות אנשי מקצוע מעולים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל.”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *