“אור גדול בשיעורים של סיוון רהב מאיר”

“אור גדול בשיעורים של סיוון רהב מאיר”
הסטטוס היהודי של סיון רהב מאיר
צילום מתוך אתר ויקפדיה

נשיא המדינה הגיע לשיעור פרשת השבוע של מחברת הספר “הסטטוס היהודי” וחלק מחמאות לעיתונאית הוותיקה

לפני כשנתיים החלה העיתונאית סיון רהב-מאיר להקים קבוצת ווטסאפ שבה היא פרסמה מדי יום מאמרים קצרים, בהם העניקה פרשנות לפרשת השבוע ולמאורעות האקטואליים. במקביל היא החלה להרצות מדי שבוע על פרשת השבוע ושזרה גם בו את חלק מהתובנות שלה. כידוע, היא גם מפרסמת טור שבועי במוסף הפוליטי של ידיעות אחרונות, שגם בו היא שוזרת ספרא, סייפא ואקטואליה.

הסטטוס היהודי של סיון רהב מאיר | צילום מתוך אתר ויקפדיה
הסטטוס היהודי של סיון רהב מאיר | צילום מתוך אתר ויקפדיה

“הסטטוס היהודי”, הספר אותה השיקה רהב-מאיר הוא לקט מאמרים שפורסמו על פרשת השבוע, לצד מאמרים חדשים שנכתבו לצורך ספר זה.
לרגל פרסום הספר, נשיא המדינה הגיע לשיעור פרשת השבוע אותו מעבירה הכתבת הוותיקה של “חדשות 2”. השיעור שעסק בפרשת ״שופטים״ התקיים בבית הכנסת הגדול בירושלים בנוכחות מאות מתושבי הבירה והסביבה, שמילאו את בית הכנסת עד אפס מקום.

הנשיא אמר לנוכחים: “אנחנו בתחילתו של חודש הרחמים והסליחות, מכינים את עצמנו לשיא של לוח השנה העברי-הימים הנוראים,” אמר הנשיא והמשיך: ״הימים הללו הם ימים של חשבון נפש, לאומי, חברתי ופרטי, של התבוננות על העבר בראי ההווה והעתיד. נדמה לי, שבמידה רבה, האור הגדול בשיעורים רבי המשתתפים של סיוון רהב מאיר, נוצר גם הוא מהשזירה המופלאה הזו – של עבר הווה ועתיד.

 הסטטוס היהודי. הנשיא חולק מאזין לשיעור של סיוון רהב מאיר צילום: מארק ניימן|

הסטטוס היהודי. הנשיא חולק מאזין לשיעור של סיוון רהב מאיר
צילום: מארק ניימן|

“לכולנו ברורה החשיבות של ההיכרות עם המורשת שלנו, הטמונה בחומשי התורה, אך ההנגשה תמיד היוותה קושי,” הוסיף הנשיא. עוד אמר הנשיא: “המקרא איננו נהיר תמיד, איננו נוגע תמיד, איננו מחובר בצורה פשוטה למציאות היומיומית. לאורך השנים, נמצאו לכך פתרונות שונים, דור דור ודרשניו. והיום, סיוון עושה זאת בדרכה המופלאה. החיבור של הציבור לשיעוריה המושמעים והכתובים נובע מכך שהיא הופכת את ספר התורה לתורת חיים”.

הסטטוס היהודי, סיוון רהב מאיר, ספר


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *