אושר מיזוג בין כתר ומודן

אושר מיזוג בין כתר ומודן
רוצים תחרות. ספרים
צילום: pixabay.com

ברשות ההגבלים העסקים ציינו מדובר בבדיקה המקיפה ביותר שעשתה הרשות מאז שחוק הספרים נכנס לתוקף

רשות הגבלים עסקיים הודיעה על אישור המיזוג בין הוצאות לאור כתר ומודן, לאחר שבדיקת הרשות העלתה כי המיזוג אינו פוגע בתחרות.

ראוי להקדים ולציין כי להחלטה קדמה דאגה מפני האפשרות לעליית מחירי הספרים ולירידה במספר הקוראים. כידוע, בעקבות “חוק הספרים”, חלה ירידה במספר הכותרים שנקנו. הדבר גם גרם לתשלומים גבוהים מבעבר לסופרים מוכרים, אולם סופרים חדשים קיבלו תשובות שליליות וההוצאות סירבו להדפיס כותרים רבים, מאחר וירד הביקוש לספרים אלו. הסיבה לכך היא האיסור למכור ספרים חדשים בהנחה, אשר בוטל ברובו על ידי שרת התרבות, מירי רגב.

רוצים תחרות. ספרים|צילום: pixabay.com
רוצים תחרות. ספרים|צילום: pixabay.com

ברשות ההגבלים העסקים ציינו מדובר בבדיקה המקיפה ביותר שעשתה הרשות מאז שחוק הספרים נכנס לתוקף בשנת 2012 (כהוראת שעה שבוטלה לאחרונה), אשר כללה בדיקת רוחב וניתוח הנתונים הפיננסיים של כל החברות הקשורות לענף על פי מקטעים שונים. הבדיקה התמקדה בשני מגזרים עיקריים: המגזר הקמעונאי ומגזר ההוצאה לאור. המסקנה העיקרית של הרשות היא שקיימת תחרות ערה בין חנויות הספרים, תחרות אשר מתגלגלת לצרכן ומועילה לו.

מהרשות נמסר: “בסופו של יום האחזקות של המו”לים הגדולים ברשתות של חנויות הספרים היא אחד מהכלים שמסייעים להם להפיץ כמויות גדולות של ספרים במחירים נמוכים יחסית, דבר שמסייע לתחרות בתחום”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *