א.ב. יהושע יקריא מספר שטרם פורסם

א.ב. יהושע יקריא  מספר שטרם פורסם
להיערך לגידול בתוחלת החיים. א.ב. יהושע
צילום: מרדכי קרניאל

בכנס שייערך בקמפוס המרכז האקדמי רופין הסופר המפורסם יקריא בפני המשתתפים לראשונה פרקים מהספר ‘המנהרה’ שאת כתיבתו הוא טרם סיים

בקמפוס המרכז האקדמי רופין, יתקיים ב-4 בינואר 2016 בכנס שיעסוק בתחום הנפש. בין היתר ישתתפו באירוע פרופסור יצחק בריק-יו”ר האגודה הישראלית לגרונטולוגיה, ד”ר אהרון כהן-הפסיכיאטר הראשי במשרד הבריאות, ד”ר דב צ’רניחובסקי-מכללת עמק יזרעאל ומכון ‘גרטנר’ בתל השומר, פרופ’ רחל לוי-שיף-יו”ר מועצת הפסיכולוגים, ומנכ”ל הביטוח הלאומי, פרופ’ שלמה מור-יוסף.
גולת הכותרת בכנס: הסופר א.ב. יהושע יקריא בפני המשתתפים לראשונה פרקים נבחרים מספרו החדש שטרם ראה אור – ‘המנהרה’.

להיערך לגידול בתוחלת החיים. א.ב. יהושע|צילום: מרדכי קרניאל
להיערך לגידול בתוחלת החיים. א.ב. יהושע|צילום: מרדכי קרניאל

א.ב. יהושע: “מדובר ברומן שנמצא עדיין בעבודה, שעדיין רחוק מהשלמה, אז לקרוא עמודים ראשונים בפומבי זה דבר שאף פעם בימי חיי הארוכים לא עשיתי, ואני עושה את זה לכבוד המרכז האקדמי רופין, שאני נושא תואר ‘עמית כבוד’ מטעמו. בשל הגידול בתוחלת החיים עוד מעט נצטרך לדבר על הגיל הרביעי ולא רק על הגיל השלישי, ואם כך – אני צריך להתכונן, אני בן 79.
“ספרי החדש ייקרא ‘המנהרה’, ומדובר בו על אדם שמתחיל אצלו תהליך של שיטיון (דמנציה) ואז הוא נכנס למנהרה שיש לה הרבה מובנים – גם פוליטיים. אנחנו חיים בכל מיני מנהרות בחיים, גם היינו במלחמה במנהרות, כך שהמילה ‘מנהרה’ היא מילה כוללת כאן גם בתחום היחסים, בתחום האומה והלאום, ובעוד תחומים”.
פרופ’ יעקב (ג’קי) לומרנץ, מייסד ‘מכון הרצוג לחקר ההזדקנות והזקנה’: “עד שנת 2035 יוכפל מספר בני 65+ בארץ. כיום רבע מכלל הזקנים חיים מתחת לקו העוני, כמעט מחציתם סובלים מבדידות, כל זקן חמישי נפגע מהתעללות, ועם העלייה בגיל מתרבות המחלות הכרוניות – והמדינה אינה ערוכה להתמודד עם כל האתגרים הללו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *