בלש שפותר כל תעלומה

בלש שפותר כל תעלומה

עם עובד מחזירה לחיים את המפקח מגרה, עם הספר “מגרה טומן מלכודת”

ספרי מתח יש למכביר, אבל ספרי מתח טובים וקצרים, בכריכה רכה, בפורמט קטן ונוח שאפשר לסחוב בקלות כשיוצאים לחופשה, זה קצת יותר מסובך. “מגרה טומן מלכודת” רואה אור בימים אלה בהוצאת “עם עובד” וכמעט מיותר לציין, שלא מדובר בספר ממש חדש, לאור העובד שהמחבר, ז’ורז’ סימנון, הלך לעולמו בשנת 1989.

למי שלא זכו להכיר את הסופר הזה, מדובר מיוצרי ספרי המתח הפוריים ביותר במאה הקודמת. הוא הרבה בנסיעות באירופה, אפריקה והמזרח התיכון, מה שיצר אצלו מצע עשיר לעילות שונות ומשונות. ב-1931 הוא פרסם את הספר הראשון בסדרת “המפקח מגרה” ואלו קצרה הצלחה מסחררת, מה שעודד אותו לכתוב. בסך הכל סדרה זו כללה 72 כותרים, ובעברית ראו אור מקצתם, כמו למשל הספרים “ראשו של אדם”, “פיוטר הלטבי” ו”מר גאלה המנוח”.

אחד הסופרים הגדולים. "מגרה טומן מלכודת"|צילום: יח"צ
אחד הסופרים הגדולים. “מגרה טומן מלכודת”|צילום: יח”צ

עלילת הספר “מגרה טומן מלכודת” במונמארטר, שם רוצח סדרתי מפחיד עד מוות את הנשים וגם לא מעט מן הגברים. הבלש המפורסם רוקם תחבולה שנועדה לחשוף את הרוצח המסוכן.

הגארדיאן כתב עליו בין היתר: “סימנון הוא אחד הסופרים הגדולים של המאה ה־20… אין שני לו בהפניית מבטו של הקורא פנימה, אף שהוא מסתיר את כישרונו זה מאחורי הכתיבה הגאונית הסוחפת אותנו בכפייתיות אל תוך סיפוריו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

Your email address will not be published. Required fields are marked *