הבאנו שלום עליכם

הבאנו שלום עליכם
"להתגרש בשלום". ספרו של נדב נישרי
צילום: בהוצאת סטימצקי.

נדב נישרי, מומחה לגישור גירושין, מוציא ספר חדש בנושא, ממש בשבוע בו שונה החוק

ביום ראשון נכנס לתוקף חוק “הסדר התדיינות בסכסוכי משפחה” החדש ומעתה זוגות מתגרשים לא יכולים להתחיל את הליך הגירושין בצעדים משפטיים כגון הגשת כתבי טענות, חייבים להתחיל את המהלך בהליך של גישור. נדב נישרי, מומחה בגישור גירושין, מסביר שפתיחת הליך פרידה באופן חד צדדי ובעזרת צעד משפטי, גררה כעס, פחד, חוסר ודאות, חוסר אמון ומשבר רגשי. לטענתו, מעבר להסלמה של המשבר, מהצד המתגונן, עצם נקיטת צעדים מסוג זה, עלולים להוביל לדיכאון ולפוסט טראומה להורים המתגרשים ולילדיהם.

בניגוד לרבים, נישרי תומך בהתלהבות בשינוי החוק ולטענתו, כניסת החוק לתוקף תמנע פגיעות נפשיות גדולות במשפחות מתגרשות וטף מדובר במהפכה של ממש בכל ההתייחסות לנושא הגירושין בארץ.

"להתגרש בשלום". ספרו של נדב נישרי|צילום: בהוצאת סטימצקי.
“להתגרש בשלום”. ספרו של נדב נישרי|צילום: בהוצאת סטימצקי.

נישרי לא מתעלם מהעובדה שישנם הרבה מתנגדים לחוק, אולם לדבריו, מדובר בעיקר ב”עורכי הדין לענייני משפחה שכנראה יפסידו כמות לקוחות לא מבוטלת”. מאידך, הוא סבור שישנם רבים עוד יותר שאר תומכים בחוק, אולם קולם לא ממש נשמע עד כה.

השבוע יצא לאור ספרו הראשון של נישרי :”להתגרש בשלום – המדריך המלא לגישור בהליך גירושין” בהוצאת סטימצקי. בכותר זה פורש המחבר תמונה מלאה בנוגע להליכי גירושין שאינם מלחמתיים ומשרטט מסלולים אפשריים לגירושין חסכוניים כלכלית ושנעשים במינימום נזקים נפשיים ורגשיים להורים המתגרשים, לילדיהם ולסובבים אותם.

נישרי: “אני בטוח שכל מי שנמצא לפני או במהלך הליך גירושין ויקרא את הספר, יצליח להשיג את האינטרסים החשובים לו ביותר בהליך הגירושין וזאת לא על חשבון הצד השני”.

“להתגרש בשלום – המדריך המלא לגישור בהליך גירושין”, נדב נישרי, הוצאת סטימצקי, כריכה רכה, 128 עמ’, מחיר: 69 ₪


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *