ככה התחיל הסיוט: על הספר “בגן חיות הטרף”

ככה התחיל הסיוט: על הספר “בגן חיות הטרף”
לא חייבים לחכות לסרט. "בגן חיות הטרף"
צילום: יח"צ

“בגן חיות הטרף” הוא סיפור מרתק הכולל תככים, אהבה, תשוקה ואימה בימי הזוועה של הקמת אימפריית הרשע הנאצית. את הספר יצר אריק לארסון, שגם חיבר את רב המכר “השטן בעיר הלבנה” ב-2008. הסופר ערך תחקיר היסטורי מעמיק ורחב יריעה עם כתיבה רבת דמיון, ומצרף אינספור עובדות ופרטי פרטים לסיפור סוחף ומלא בהפתעות. הספר, שעמד שבועות ארוכים בראש רשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס, חושף את המורכבות האפלה של גרמניה הנאצית בתקופה שקדמה למלחמת העולם השנייה, ומשיב בדרכו על השאלה המטרידה כל כך – האם אפשר היה לדעת?
עלילת הספר מתרחשת בברלין של שנת 1933. ויליאם א’ דוד, הוא פרופסור להיסטוריה משיקגו, איש צנוע ונעים הליכות המתמחה בהיסטוריה של מדינות הדרום, אשר מתמנה במפתיע לתפקיד שגריר ארצות הברית בגרמניה, בימים שבהם המפלגה הנאצית זכתה בשלטון.
יחד איתו גרים בבירה הגרמנית רעייתו ושני ילדיו הסטודנטים, ביל ומרת’ה. הבת מוקסמת מהפאר, מהנשפים ומהגברים הצעירים והשאפתניים של ברלין בימיו הראשונים של הרייך השלישי ונדבקת בהתלהבותם להחזיר את ארצם לקדמת הבמה העולמית. היא מנהלת סדרת פרשיות אהבה עם מיטב גברבריה של “גרמניה החדשה”, ביניהם המפקד הראשון של הגסטפו, רודולף דילס.
בני המשפחה – כל אחד מנקודת מבטו – מתוודעים באופן אישי לדמויות הראשיות המרכיבות את הצמרת הנאצית, מפקד האֶס–אָה הברוטלי ארנסט רֶהם, מפקד חיל האוויר הביזארי הרמן גרינג, שר התעמולה האפל אך רב הקסם יוזף גבלס ואפילו הפיהרר אדולף היטלר.
אולם ככל שחולפים הימים, מתרבים הצללים ומצטברות עדויות מזעזעות על המציאות האמתית של החיים בגרמניה ההיטלראית. דוד חוזה בחלחלה ברדיפת היהודים, במעצרים השרירותיים של מתנגדי השלטון, בהשתקת התקשורת ובחוקים מפלצתיים שהמשטר החדש יוזם חדשות לבקרים. הוא מנסה להתריע על כך בפני שולחיו האדישים שבמחלקת המדינה מלאת התככים ולעורר את מודעותם לאופיו הרצחני והאלים של המשטר הנאצי, אולם תוך כדי כך מתחיל לחרוג מהנייטרליות שמתחייבת מתפקידו.
אגב, למי שקשה לקרוא, בקרוב מאוד הספר יהפוך לסרט בכיכובם של טום הנקס ונטלי פורטמן.
בגן חיות הטרף, אריק לארסון, הוצאת בבל, תרגם מאנגלית: יניב פרקש

לא חייבים לחכות לסרט. "בגן חיות הטרף"|צילום: יח"צ
לא חייבים לחכות לסרט. “בגן חיות הטרף”|צילום: יח”צ

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *