מהמעברה ועד ראשות העיר

מהמעברה ועד ראשות העיר
תחת אש. אזרן
צילום: יח"צ

פרוספר אזרן מוציא ספר חדש בשם “ראש עיר תחת אש” ומשיק אותו באירוע מיוחד

פרוספר אזרן, שהיה במשך שנים ראש העיר של קרית שמונה, הוציא ספר חדש בשם “ראש עיר תחת אש”. במוצ”ש, 25 ביוני, בשעה 20:30, תושק תערוכת צילומים מיוחדת במוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל חי, בשיתוף עם המועצה האזורית גליל עליון.

פרוספר אזרן, בן למשפחת עולים ממרוקו ונציג מובהק של הנהגה שורשית שנולדה בפריפריה של המדינה. בזיכרונותיו שלושה עשורים ושלוש קדנציות כראש עיריית קרית שמונה (1983-1989, 1989-1993, 1993-1997) בתקופה הקשה ביותר שידעו יישובי הספר הצפוני בשנות ה-80′, הוא מתאר חוסר יציבות בממסד המוניציפלי, מחסור, אפליה ומצב בטחוני קשה ואת התלמים העמוקים אותם חרש בחריצות ובהתמדה בשדה השירות הציבורי ובחייהם של בני קרית שמונה.

“ראש עיר תחת אש” הוא סיפורם של תושבי העיר הצפונית שבמשך 32 שנים היו לכודים בין אש רצחנית מלבנון, אלפי קטיושות, חדירות מחבלים ופיגועים, ללא הגנתן האפקטיבית של סוללות טילים ובלי התראות מוקדמות על נפילות מחוללות מוות והרס, לבין בעיות התפתחות אדירות וחבלי קליטה עצומים. מאז, הפכה כל מדינת ישראל לקריית שמונה אחת גדולה, כשכל עריה נמצאות בטווח הנשק המאיים על ריכוזי אוכלוסייה.

תחת אש. אזרן|צילום: יח"צ
תחת אש. אזרן|צילום: יח”צ

ראוי לציין כי לאורך שבוע הספר יתקיימו במוזאון, מפגשים, מספרי סיפורים, תערוכות, ויריד”קח-תן” – יריד ספרים משומשים. מביאים ספר ומחליפים במקום עם ספר אחר.

שעות פתיחת המוזאון: ב’-ה’ 16:00-8:00, א’+ו’ – סגור, שבת- 16:00-10:00.
לפרטים והזמנות- המוזאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי- 04-6816702, www.omuseums.org.il


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *