מוסר אביך – ספר חדש על הרב קוק

מוסר אביך – ספר חדש על הרב קוק
ביאור חדשני. ההוצאה הראשונה של "מוסר אביך"
צילום: ויקיפדיה

בג’ באלול, ימלאו שמונים שנה לפטירת הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ”ל. מאז פטירתו של אחד מאבותיה המרכזיים של הציונות הדתית וזרם המתעניינים בו ובמשנתו לא רק שלא נעלם אלא רק הולך וגובר.
קשה לדמיין כיצד הייתה נראית היום מדינת ישראל ללא הרב קוק. משנתו של הרב קוק הפכה עם השנים למורת דרך שבעקבותיה הוקמו ישיבות, מכינות קדם צבאיות, יישובים, גרעינים תורנים ועוד.
בימים אלו מוציאות “ידיעות ספרים” ו”דברי שיר” את ביאורו החדש של הרב חגי לונדין לכתבי הרב קוק. מדובר בביאור שבנוי בסגנון שטיינזלץ/קהתי לכתבי הרב קוק שהופך אותם לנגישים ופשוטים עבור הציבור הרחב.
בביאורו החדש, מצליח הרב חגי לונדין, מהבולטים באנשי הדור הצעיר של מלמדי כתבי הרב קוק, להנגיש את כתביו של הרב קוק לציבור הרחב (הן יושבי בית המדרש והן אלו הרחוקים ממנו) ולשתף אותו באוצר חוכמה זה.
הספר הראשון בסדרה הוא מוסר אביך בו פורס הרב קוק את משנתו הייחודית בתחום מידות הנפש.
הרב חגי לונדין הוא ר”מ בישיבת ההסדר בשדרות ובמכון מאיר, וראש בית המדרש החברתי בקריה אקדמית אונו ומרצה ליהדות במסגרות ואתרי מדיה שונים.
אגב, הרב לונדין מכונה ע”י אלפי תלמידיו ותלמידותיו- “רב הווטסאפ”. בכל יום שישי עובר דבר תורה מוסרט שלו [“סלפי”], באורך של כ-60 שניות, בין מאות קבוצות שונות המחכות לחידוש השבועי מפי הרב.
הרב לונדין, אב לחמישה בנים, מספר בהומור שהתחתן עם אישה טוניסאית כדי להציל את הילדים מגורל אשכנזי וזו גם אחת הסיבות בגללן החליט לעבור מהמרכז לשדרות. לדבריו, הוא מעריץ גדול של אשתו, למרות שהיא נרדמה לו בדייט הראשון ועד היום נרדמת בשיעורים שלו בטענה שהוא משעמם. הוא מתחיל כל יום בכוס ברד, יש לו חגורה חומה בקרטה. הוא הולך 3 פעמים בשבוע לחדר כושר אבל ממשיך להעלות במשקל.

ביאור חדשני. ההוצאה הראשונה של "מוסר אביך"|צילום: ויקיפדיה
ביאור חדשני. ההוצאה הראשונה של “מוסר אביך”|צילום: ויקיפדיה


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *