ת”א: עלייה במספר הקוראים

ת”א: עלייה במספר הקוראים
מספר לכם. עמוס עוז
צילום: יח"צ

במחלקת הספריות של עיריית תל אביב בדקו מהם הספרים הפופולריים ביותר

“הבשורה על פי יהודה” של עמוס עוז, הוא הספר הנקרא ביותר, כך עולה מניתוח חדש של הרגלי הקריאה בעיר העברית הראשונה. מחלקת הספריות בעיריית תל-אביב-יפו חושפת עוד נתונים מעניינים על הרגלי הקריאה והשאלת הספרים של תושבי העיר. מניתוח 22 הספריות העירוניות עולה כי ב-2015 היו 36,374 קוראים פעילים, עלייה של 3% לעומת שנת 2014.

נכון לשנת 2015, תושבי תל-אביב-יפו בחרו במקום הראשון, את הסופר עמוס עוז עם “הבשורה על פי יהודה” (553 השאלות) ולאחריו את הסופר דויד גרוסמן עם “סוס אחד נכנס לבר” (532 השאלות). עוד בעשירייה הפותחת: “מלכת היופי של ירושלים” (שרית ישי-לוי), “גדר חיה” (דורית רביניאן), “ללכת בדרכך” (ג’וג’ו מויס), “שלוש קומות” (אשכול נבו), “נעלמת” (ג’יליאן פלין), “גברת ורבורג” (עירית לינור), “הנערה מהדואר” (סטפן צוויג) ו”ניצבת” (א.ב יהושע).

מספר לכם. עמוס עוז|צילום: יח"צ
מספר לכם. עמוס עוז|צילום: יח”צ

אצל הילדים, “הארי פוטר ואבן החכמים” מאת ג’יי קיי רולינג צועד בראש עם 299 השאלות בשנת 2015, ואת מקומות 2-6 תופסים ספרים מסדרת “יומנו של חנון” מאת הסופר האמריקאי ג’ף קיני. במקום השביעי, ספר נוסף מסדרת “הארי פוטר” (“הארי פוטר וחדר הסודות”) כאשר הנציגות העברית היחידה ניצבת במקום השמיני: יפן-מרדף ב”רכבת הקליע” מאת גלילה רון פדר. את הרשימה סוגרים “הארי פוטר והאסיר מאזקבאן” ו”המירוץ הגדול” מאת ג’ף סמית’.

הספר “האריה שאהב תות” הוא הכותר המושאל ביותר בקטגוריית הספרים לגיל הרך.

שיאנית הקריאה מבין הקוראים המבוגרים שאלה לא פחות מ- 299 ספרים לאורך השנה, אך גם היא לא יכלה לאלופת הקריאה בקרב הילדים, קוראת הצעירה ונמרצת מספריית נוה עופר ששאלה לא פחות מ-347 ספרים.

מנהלת מחלקת הספריות בעיריית תל אביב-יפו מרים פוזנר: “משמח לראות שהציבור הרחב ממשיך לקרוא בהמוניו, גם בגילאים הצעירים. ספריות תל –אביב יפו הפכו בשנים האחרונות למרכזי תרבות שמחברים ומפגישים את חברי הקהילה לפעילויות הקשורות במילה הכתובה. הספריות העירוניות שוקדות על התאמתן לעידן הנוכחי הן מבחינת התשתיות הפיזיות והן מבחינת החיבור לעולם הדיגיטלי”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *