צפון: פוגשים סופרים מקרוב

צפון: פוגשים סופרים מקרוב
סיפור מקומי. האירוע בחיפה
צילום: דנה כהן

מועמדים לפרס ספיר ערכו מפגש פתוח עם הקהל בשילוב עם מופע מוזיקלי

מפעל הפיס קיים בחיפה מפגש ספרותי עם מועמדי “הרשימה הקצרה” וזוכה פרס ספר הביכורים בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2015. במפגש שהיה פתוח לקהל הרחב, הסופרת שהרה בלאו ארחה את הסופרים יותם ראובני ועילי ראונר, עם הופעת אורח של הזמר ג’נגו. האירוע התקיים בגלריה שער 3, אשר בעיר התחתית שבחיפה.
טקס הענקת פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2015 יתקיים השבוע ויוכרז בו הספר הזוכה. ועדת השיפוט בראשותה של ד”ר עדנה קפלן-הגלר בחר את ה”רשימה הקצרה” – 5 ספרים שמתוכם ייבחר הזוכה, ובנוסף בחר את הזוכה בפרס ספר הביכורים לשנת 2015. כל אחד מהסופרים יקבל פרס בסך 40 אלף ₪. הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יקבל פרס כספי בסך 150 אלף ₪ וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירתו.
הרשימה הקצרה לשנת 2015 היא סיפור הווה על פני הארץ מאת סמי ברדוגו, בהוצאת הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד/ספרי סימן קריאה. תמונות עירום מאת ענת עינהר, בהוצאת עם עובד. הרומאן המצרי מאת אורלי קסטל-בלום, בהוצאת הספריה החדשה, הוצאת הקיבוץ המאוחד/ספרי סימן קריאה. האוטוביוגרפיה של ז’אן ריבן מאת יותם ראובני, בהוצאת אפיק ספרות ישראלית. עריק מאת עילי ראונר, בהוצאת משכל-ידיעות ספרים
הזוכה בפרס הביכורים הוא בנדיט מאת איתמר אורלב, בהוצאת עם עובד.

סיפור מקומי. האירוע בחיפה|צילום: דנה כהן
סיפור מקומי. האירוע בחיפה|צילום: דנה כהן

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *