הו מאמא: רגעֵי המזל הקטנים של אמא

הו מאמא: רגעֵי המזל הקטנים של אמא
מסע אחר. רגעֵי המזל הקטנים של אמא
צילום: יח"צ

מתיו קוויק, מחבר הספר “אופטימיות היא שם המשחק”, שגם הפך לסרט קולנוע מצליח, השיק לאחרונה ספר חדש בשם “רגעֵי המזל הקטנים של אמא”, שכעת תורגם לעברית על ידי הוצאת אחוזת בית. למען בדיוק חייבים להסביר שזה הוא הרומן הראשון של קוויק המתורגם לעברית.
הגיבור-המספר של “רגעֵי המזל הקטנים של אמא”, הואברתולומי, גבר רגיש, תמים, מוזר אך מלא כוונות טובות. בגיל 40 הוא מתמודד עם מות אמו האהובה, אשר גידלה אותו לבדה והיתה הנפש הקרובה אליו ביותר, לאחר שאביו נטש אותם בתחילת הדרך.
הגיבור מעולם לא עזב את ביתה ולא פיתח חיים עצמאיים, ובשנות חייה האחרונות של האם, כשאובחנה כחולה בסרטן המוח וצלילוּת דעתה החלה להיטשטש, הוא טיפל בה במסירות אין קץ, עד שמתה והותירה אותו לבדו. כעת עליו להתרגל לחייו החדשים, ולשם כך הוא כותב מכתבים לריצ’רד גיר, הכוכב הנערץ ביותר על אמו, בתקווה שהַקֶשר הזה יסייע לו לשמור אותה בחייו.
בסדרת המכתבים לריצ’רד גיר, ברתולומיו מספר על מחשבותיו ופחדיו, על קשייו מילדוּת ועל החברים המעטים שיש לו: האב מק’נאמי, כומר שתיין וחבר קרוב של אמו, שמסייע לברתולומיו להתמודד עם האובדן ולחפש אחר אביו הביולוגי; מקס, טיפוס חובב קללות שעדיין לא השלים עם מותה של אליס, החתולה שלו; ו”ילדת הספרים”, ספרנית צעירה וביישנית שברתולומיו מתאהב בה בחשאי. הגורל יוביל את כל בני החבורה המוזרה הזאת לצאת למסע בדרכים שסופו מפתיע.

מסע אחר. רגעֵי המזל הקטנים של אמא|צילום: יח"צ
מסע אחר. רגעֵי המזל הקטנים של אמא|צילום: יח”צ


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *