בקרוב תוכלו להביא פופקורן לקולנוע

בקרוב תוכלו להביא פופקורן לקולנוע
הזכיינים התחכמו לחוק. פופקורן
צילום: pixabay.com

בכנסת אישרו את ההצעה שתסגור את הפרצה שאפשרה לזכיינים להתחמק מהחוק הקיים

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום לקריאה ראשונה את ההצעה לתקן את חוק הגנת הצרכן, של ח”כ טלי פלוסקוב וחברי כנסת נוספים, שנועדה לסגור פרצות בסעיף שזכה לכינוי חוק הפופקורן ואוסר למנוע מצרכנים להכניס מזון ושתייה לבתי קולנוע ולמקומות בילוי נוספים בהם נמכרים מוצרים דומים.
ח”כ פלוסקוב הסבירה כי כיום החוק כבר מונע מבעלי העסקים לאסור על צרכנים להכניס מזון או שתייה לעסק, אולם יש בעלי עסקים שמצאו פרצה בחוק וטוענים שלא הם מוכרים את המזון, אלא זכיין אחר, ולכן הם יכולים לאסור על כניסתו.

הזכיינים התחכמו לחוק. פופקורן|צילום: pixabay.com
הזכיינים התחכמו לחוק. פופקורן|צילום: pixabay.com

לדבריה: “משפחה עם ילדים שהולכת לקולנוע לראות סרט ורוצה לקנות לילדים פופקורן צריכה להוציא כ-200 שקל – ואם הם רוצה לחסוך ומביאים את הפופקורן מהבית הפרצה בחוק מאפשרת למנוע זאת מהם אם המוכר הוא זכיין, ובני המשפחה שוב הופכים ללקוחות שבויים. התיקון יאפשר למי שרוצה לחסוך להביא את המזון מהבית, ימנע מקרים של לקוחות שבויים ויכול לגרום לבעלי העסקים להוריד מחיר אם הם רוצים שיקנו אצלם”.
מנכ”ל המועצה לצרכנות, עו”ד אהוד פלג, הוסיף: “אלינו הגיעו מכתבים של עורכי דין שהפנינו אליהם תלונות צרכנים, והם התנערו בטענה שאת המזנון מפעיל גורם אחר ולכן הם לא אחראים”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *