ברלין: פרס לסרט ישראלי

ברלין: פרס לסרט ישראלי
הצלחה. מתוך הסרט מי יאהב אותי עכשיו?
צילום: TODOR KRASTEV

הסרט “מי יאהב אותי עכשיו?!” של תומר וברק הימן זכה בפרס בקטגוריית הסרט התיעודי

סרטם החדש של תומר וברק הימן “מי יאהב אותי עכשיו?!”, זכה בפרס הגדול במסגרת פנורמה בפסטיבל ברלין כסרט התיעודי האהוב ביותר על הקהל. זהו הישג גדול גם לאור העובדה כי לפני עשר שנים זכה תומר הימן באותו הפרס עם סרטו בובות נייר וזו הפעם הראשונה בהיסטוריה של הפסטיבל שבה מוענק הפרס פעמיים לאותו הבמאי. “מי יאהב אותי עכשיו” שייצא בעתיד הקרוב לבתי הקולנוע בישראל, הוא סרטו הרביעי של הבמאי תומר הימן שהתקבל לפסטיבל ברלין בעשור האחרון. קדמו לו ‘בובות ניירב-2006 I Shot My Love ב- 2010 ו-‘למלכה אין כתר’ ב-2011.
הסרט ‘מי יאהב אותי עכשיו?’, קופרודוקציה בריטית ישראלית, הופק עבור ערוץ 8 ב- HOT, בתמיכת BFI (מכון הקולנוע הבריטי), קרן מקור והמיזם המשותף של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי וקרן אבי חי, ותחנות הטלוויזיה arte, yle ו-svt.

הצלחה. מתוך הסרט  מי יאהב אותי עכשיו?|צילום:  TODOR KRASTEV
הצלחה. מתוך הסרט מי יאהב אותי עכשיו?|צילום: TODOR KRASTEV

גיבור הסרט הוא סער מעוז, (אחד מגיבורי הסדרה המצליחה “משפחות” שיצרו האחים הימן עבור ערוץ 8), הבכור למשפחה בת 7 אחים מהקיבוץ הדתי-לאומי שדה אליהו. לפני 18 שנה עזב את ישראל לטובת לונדון. בהדרגה, מעצב סער את זהותו החדשה: הוא מתרחק ממשפחתו, מתנתק מהדת, יוצא מהארון וחי כהגדרתו “כאן ועכשיו, כאילו אין מחר”. לאחר שהוא מבין שהוא נדבק ב HIV-, ההתמודדות הקשה ביותר עבורו היא איך לספר להוריו שהוא נשא. במקביל להתרחקותו מהמשפחה ומישראל, הוא מוצא במקהלת הגברים הגאים של לונדון בית ומקום לברוח אליו, והם הופכים למשפחתו האלטרנטיבית.
הבמאים תומר הימן וברק הימן תיעדו במשך למעלה מ-4 שנים את סער מעוז ומשפחתו ברגעים דרמטיים במיוחד ובוחרים להתמקד בשנה סוערת במיוחד, שנה בה סער מחליט לנסות להתקרב חזרה למשפחה ולבדוק מולם את האופציה לחזור הביתה לישראל אחרי כמעט 20 שנה.

https://www.youtube.com/watch?v=yPX7nELgjEs


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *