גידול במספר המבקרים בפסטיבל דוקאביב

גידול במספר המבקרים בפסטיבל דוקאביב
סרטים וגם אירועים לילדים. דוקאביב 2015
צילום: שלמה שרביט

באירוע הפתיחה הוקרן הסרט “עד קצה הזריחה” זוכה דוקאביב 2015

למעלה מ-5000 איש ביקרו השנה בפסטיבל שננעל בסוף השבוע האחרון במעלות-תרשיחא, ומדובר בעלייה של כ-10% במספר רוכשי הכרטיסים, לעומת השנה שעברה. במהלך הפסטיבל הוקרנו כ-30 סרטים דוקומנטרים מהארץ ומהעולם, נערכו מפגשים עם שחקנים ויוצרים ביניהם: השחקן והבמאי קובי פרג’, שחקני הסדרה ‘פאודה’ הישאם סולימאן ואיציק כהן, נערכו אירועים מיוחדים, סיורים וסדנאות.
באירוע הפתיחה השתתפו כ-400 איש שנהנו מהקרנה מרגשת ביותר של הסרט “עד קצה הזריחה” זוכה דוקאביב 2015 ומפגש עם הבמאי והיוצר סילבן ביגלאייזן.
בין האירועים המרכזיים שהתקיימו בפסטיבל – פתיחה החגיגית של תערוכה חדשה של האמנים יוסל ואודרי ברגנר, סדנאות אמן וקומיקס בהשראה קולנועית לילדים, הקרנה של הסרט תזמורת ממוחזרת שמשכה לתרשיחא משפחות רבות, בכורה חגיגית של סרטי יוצרים מקומיים ממעלות תרשיחא והאזור שהופקו במסגרת סדנת הקולנוע של המרכז לאומנויות ע״ש אפטר ברר “כנפיים”.
בערב הנעילה מול קהל של כ-500 איש התקיימה הקרנה של הסרט ‘טינריר-ירושלים’ בנוכחותו של הבמאי קמאל אשכאר שהגיע במיוחד ממרוקו. לאחריה נערך מופע מרגש של הזמרת נטע אלקיים וההרכב המוזיקלי שלה.

סרטים וגם אירועים לילדים. דוקאביב 2015|צילום: שלמה שרביט
סרטים וגם אירועים לילדים. דוקאביב 2015|צילום: שלמה שרביט

לא רק סרטים היו חלק מהפסטיבל, רבים מאוד השתתפו בסיורים מודרכים ובסדנאות האוכל שהתקיימו בשיתוף ‘זמן גליל מערבי’.
סיני אבט המנהל האמנותי של הפסטיבל: “הצלחנו השנה ליצור תכנית שבה הקהל קיבל הזדמנות להיות מעורב ולהביע את דעתו וזה ייחודו של הפסטיבל. השנה אף הרחבנו את הפעילות לתרשיחא. חשוב לנו להגיע לקהל וקהילות מגוונים ככל האפשר”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *