דוקו Days – לראות סרט ולפגוש את היוצר

דוקו Days – לראות סרט ולפגוש את היוצר
הצלחה ומשבר. הנסיך הירוק
צילום: יח"צ

במסגרת “ימי תרבות 2015”, בתאריכים 3–9 בספטמבר יתקיימו במספר מוזיאונים וסינמטקים ברחבי הארץ הקרנות של סרטים דוקומנטריים, בשילוב הרצאות של יוצרי וגיבורי הסרטים. האירועים פתוחים לקהל הרחב בחינם.
ימי תרבות 2015 היא יוזמה של מפעל הפיס, בשיתוף משרד התרבות והספורט ופורום מוסדות תרבות ואמנות. מטרת המיזם להנגיש את התרבות הישראלית לציבור בכל חלקי הארץ, תוך שימת דגש על יישובי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית במדינת ישראל.

הצלחה ומשבר. הנסיך הירוק|צילום: יח"צ
הצלחה ומשבר. הנסיך הירוק|צילום: יח”צ

בין הסרטים הדוקומנטריים שיוצגו יש שלושה בולטים – “הנסיך הירוק” – מותחן דוקומנטרי המגולל את סיפורו של אחד ממקורותיו הבכירים של השב״כ אשר גויס ופעל כמרגל בצמרת תנועת החמאס למעלה מעשור. מערכת היחסים הייחודית בין המקור הפלסטיני לבין מפעילו הישראלי חושפת סיפור מטלטל על טרור, בגידה, בחירות בלתי אפשריות ועל חברות חוצת גבולות.
“המוזות של בשביס זינגר” – הסרט מציג בפעם הראשונה פרק מחייו שמעולם לא זכה לחשיפה: באמצע שנות השישים הקים בשביס זינגר צבא של נשים מתרגמות שעזרו לו להפיץ את יצירתו, ולהן הוא חייב את הצלחתו.
“שיח לוחמים” – שבוע לאחר מלחמת ששת הימים, קבוצת קיבוצניקים צעירים (ביניהם העורך אברהם שפירא והסופר עמוס עוז) יצאה לשוחח עם החיילים ששבו משדה הקרב. השיחות המוקלטות נערכו לרב המכר “שיח לוחמים”, אך החלקים השנויים במחלוקת של השיחות צונזרו באותה העת על ידי הצבא. הסרט חושף אותם לראשונה ומשרטט תמונה כנה ושוברת לב של חיילים שיצאו למלחמה במטרה להגן על חייהם וחזרו שבורים ומיואשים משדה הקרב.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *