הסרט “אפריקה!” מגיע לתל אביב

הסרט “אפריקה!” מגיע לתל אביב
המשך בא. אפריקה!
צילום: באדיבות דבורית שרגל

במסגרת פסטיבל תל אביב הבינלאומי לסרטי ילדים ונוער יוקרן סרטה החדש של דבורית שרגל

פסטיבל תל אביב הבינלאומי לסרטי ילדים ונוער ייערך בתאריכים 7-16 ביולי 2016 בסינמטק תל-אביב. הנושא העומד במרכז הפסטיבל הם סרטים אשר מופיעים כגיבורים, “ילדים מעוררי השראה”.

הפסטיבל יכלול הקרנות בכורה לשני סרטים ישראלים: “אפריקה!” של דבורית שרגל והסרט “האוצר מעבר לנהר”, בבימויו של קובי מחט.

הסרט “אפריקה!” הוא סרט המשך של אשת הקולנוע דבורית שרגל, לסרט “איפה אלה קארי ומה קרה לנוריקו סאן?” שהוקרן ב-17 פסטיבלים ברחבי העולם וגם באינספור ישובים בישראל.

המשך בא. אפריקה!|צילום: באדיבות דבורית שרגל
המשך בא. אפריקה!|צילום: באדיבות דבורית שרגל

בשנות החמישים, השישים והשבעים בין ספרי הילדים הפופולריים ביותר בישראל היו כותרים מסדרת “ילדי העולם”, שתיארו בעזרת צילומים מרתקים וטקסט מנוקד וקל להבנה, סיטואציות של ילדים ממקומות שונים בעולם. כאלה היו הספרים “אלה קרי הילדה מלפלנד”, נוריקו סאן הילדה מיפן”, “לילבס ילדת הקרקס”, ו”סיאה הילדה מאפריקה”.

את רוב היצירות בסדרה כתבה סופרת הילדים השבדית אסטריד לינדגרן, שאת תהילת הנצח שלה קיבלה דווקא בזכות יצירת דמות של ילדה מרדנית ומצחיקה בשם פיפי, שלקוראי העברית מוכרת בשם “בילבי”. עם השנים, סדרת “ילדי העולם”, נשארה רב-מכר בישראל, וזכתה בשנים האחרונות לקידום משמעותי בטבלת המכירות בזכות הסרט של שרגל.

אחרי שבסרט הקודם, יצאה שרגל למסע מרתק ומדהים בעקבות אלה קארי ונוריקו סאן, הפעם היא יצאה לאפריקה למסע לא פחות מאתגר. למרבה הצער, גם הפעם קרנות הקולנוע בישראל לא טרחו לסייע ואילו הציבור תרם בעין יפה למיזם (לידיעת שרת התרבות מירי רגב).
“האוצר מעבר לנהר”, אותו ביים קובי מחט, הוא סרט קומי מוזיקלי לכל המשפחה בהשתתפות שלל כוכבים מקומיים – רבקה מיכאלי, יובל שם טוב, שמוליק לוי, ליאת אזר, שון גיטלמן, עמי סמולרציק ואחרים.

סרט הפתיחה של הפסטיבל יהיה “ציידת העיט הזהוב”, המתאר מסע מרתק של אב ובת בערבות מונגוליה. אישולפן היא, מאלפת עיטים השוברת מסורת ועולה עם אביה על צוקי הרים כדי לצוד את העיט ולאלף אותו. היא גם מתמודדת בתחרות אילוף שרק גברים מתמודדים בה. במרכז הפסטיבל, תחרות בינלאומית הכוללת שמונה סרטים ובהם גם יצירה זו.

יוצרי הפסטיבל מייעדים אותו גם לצופים ממש צעירים ולכן יהיו גם סדנאות ובין היתר יוקרן בטרום-בכורה הסרט “תומאס הקטר” ופרקים של הסדרה “רחוב סומסום”.

מחיר רגיל לכרטיס לסרט/סדנה – 42 ₪ בקופות, 39 ₪ באתר www.cinema.co.il או בטלפון 03-6060800 , שלוחה מס’ 1.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *