יחידה 101: סרט על המשוררת זלדה

יחידה 101: סרט על המשוררת זלדה
שפה ייחודית. זלדה
צילום: יח"צ

בית ביאליק בתל אביב ייארח ערב לכבוד המשוררת זלדה, לציון 101 שנים להולדתה. זלדה שניאורסון-מישקובסקי, מהמשוררות החשובות ביותר בשפה העברית, נולדה לפני 101 שנה באוקראינה. בגיל 53 יצא לאור קובץ שיריה הראשון, “פנאי”. זלדה היתה בת דודתו של הרבי מליובאוויטש, אישה דתיה צנועה שמיעטה לצאת מביתה אך סביבה נוצרה חצר של מעריצים ואוהבים. למרות שלא צמחה בחצרות ספרותיות, היא עיצבה שפה עצמית ייחודית ומופלאה של שירה שאין דומה לה – השירה של המשוררת זלדה, מהדמויות המסתוריות יותר של התרבות העברית.

שפה ייחודית. זלדה|צילום: יח"צ
שפה ייחודית. זלדה|צילום: יח”צ

30 שנה לאחר מותה, באמצעות קטעי ארכיון משנות ה-70, יומנים שלא פורסמו ושיחות עם החצר הפנימית של זלדה, ראה אור בימים אלו סרטו של יאיר קדר “זלדה – אישה פשוטה”, שמשרטט את דיוקנה המרהיב של המשוררת כפי שכינתה את עצמה. הסרט זכה בפרס הסרט הטוב בתחרות החוויה היהודית בפסטיבל ירושלים 2015. באירוע בבית ביאליק יוקרן סרטו של יאיר וכן יוקראו קטעי קריאה משירי זלדה על ידי הלית ישורון, אניה בקשטיין, אופיר משרקי ועמיחי חסון.
האירוע יתקיים בבית ביאליק, רח’ ביאליק 22 תל-אביב, ביום חמישי, ב’ בחשוון תשע”ו, 15 באוקטובר 2015, בשמונה בערב. כניסה תעלה 40 שקל.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *