מרתון” זולנדר” בסינמטק חולון

מרתון” זולנדר” בסינמטק חולון
הבגד עושה את האדם. זולנדר
צילום: יח"צ

הסרט הראשון והשני בסדרת “זולנדר” יוקרנו בליווי הרצאות של אלון גור אריה ולירוי שופן

החודש יצא לאקרנים הסרט “זולנדר 2”, בבימויו של בן סטילר.

מדובר בסרט המשך לסרט “זולנדר” שיצא בשנת 2001, שבדרך העמיד את תעשיית האופנה באור מגוחך והפך לאחד מסרטי הקאלט של העשור האחרון.

סינמטק חולון יחגוג אירוע זה במרתון מיוחד בו יוקרנו שני הסרטים במהלך ערב אחד ארוך, כשהם מלווים בהנחיה של הבמאי והתסריטאי אלון גור-אריה (“מועדון הסרט המופרע”) והרצאה של לירוי שופן, עיתונאי ומרצה לעיצוב אופנה.

השניים ינסו ביחד עם הקהל לפענח את סוד קיסמו של ה”זולנדר”.

הבגד עושה את האדם. זולנדר |צילום: יח"צ
הבגד עושה את האדם. זולנדר |צילום: יח”צ

עלילת הסרט החדש מתרחשת 15 שנים לאחר שנראה הגיבור, דרק זולנדר על מסלולי תצוגות מהם פרש לאחר מות אשתו (מוות שנגרם באשמתו) ולקיחת ילדם המשותף ממנו, דבר שהוביל אותו לחיות בהתבודדות.

גם יריבו, הנזל (אוון וילסון) עזב את עולם הדוגמנות לאחר שפניו נהרסו (גם כן באשמתו של זולנדר) והוא חי במעין קומונת אהבה מוזרה שכוללת גברים, נשים וחיות אחרות.

השניים נפגשים שוב ברומא, לאחר שהם מקבלים הזמנה לאירוע אופנה ענק, שהם רואים בו כהזדמנות גדולה לקאמבק ושזולנדר רואה בו גם הזדמנות להחזיר אליו את בנו.

במסגרת החוויה המשותפת, השניים גם מגלים את השינויים שחלו ב-15 השנים האחרונות, מתגברים במקביל על קשיי התאקלמות ואפילו מוצאים את עצמם בלב פרשיית רצח.

מלבד סטילר, וילסון ופנלופה קרוז, כולל הקאסט שלל הופעות אורח של סלבס ושחקנים. בהם: בנדיקט קמברבאץ’, מילה ג’ובוביץ’,וויל פארל, סטינג ועוד רבים וטובים.

האירוע בסינמטק חולון יתקיים ביום ג’ ה-22.3.16 החל מהשעה 19:30 בסינמטק חולון. מחיר כרטיס עומד על 70 ש”ח.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *