הסרט הישראלי “ההר” יוקרן בפסטיבל טורונטו

הסרט הישראלי “ההר” יוקרן בפסטיבל טורונטו
קופרודוקציה ראשונה בין ישראל ודנמרק. ההר
צילום: אסף שניר

“ההר”, סרטה של יעל קיים, יוקרן בבכורה בצפון אמריקה, בפסטיבל טורונטו. הסרט שהוא קופרודוקציה ראשונה בין ישראל ודנמרק, והתסריט פותח במסגרת חממת התסריטים של פסטיבל טורינו וזכה במענק הפקה ופרס הפצה.

קופרודוקציה ראשונה בין ישראל ודנמרק. ההר|צילום: אסף שניר
קופרודוקציה ראשונה בין ישראל ודנמרק. ההר|צילום: אסף שניר

הסרט מביא את סיפורה של אישה (שני קליין) המתגוררת עם בעלה (אבשלום פולק) וילדיה בבית הקברות היהודי בהר הזיתים. הבדידות במקום בו היא חיה ועבודות הבית הבלתי נגמרות, מובילות אותה לטיולים בהר. באחד משיטוטיה, היא נחשפת במקרה לסצנה לילית המתרחשת במעלה ההר. היא חוזרת ויוצאת בלילות ועולמה הולך ומתערער.
“ההר”, הוא סרטה הראשון באורך מלא של יעל קיים, תסריטאית, במאית, ומרצה במכללת ספיר. למדה ב VCA: בית הספר לקולנוע במלבורן אוסטרליה (2004-2006) ובוגרת בית הספר לקולנוע סם שפיגל (2009). סרטה הקצר “פרלינים” הוקרן בפסטיבל קרלובי וארי ובפסטיבל חיפה. סרט הגמר שלה “דיפלומה” זכה בפרס בפסטיבל קאן 2009 במסגרת תחרות ה”סינפונדסיון”, הוקרן בלמעלה מ-70 פסטיבלים בעולם, זכה ב-14 פרסים בינלאומיים, נרכש להקרנה על ידי Cannal + והוקרן בין השאר במוזיאון הMoma בניו יורק. קיים כתבה את התסריט לסרט העלילתי “השגחה פרטית” (בפיתוח). זכתה במלגת הרזידנס של פסטיבל קאן, מלגת התפנות בברלין 7\24 ומלגת פיתוח תסריט של פסטיבל סאנדנס. בימים אלו היא מפתחת מיני סדרה ואת הפיצ’ר השני שלה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *