“קומדיה אנושית מצחיקה ולא פלקטית”

“קומדיה אנושית מצחיקה ולא פלקטית”
זו ארצנו. בתמונה: השחקנים רוברט הניג ודנה ידלין
צילום: יח"צ 
אחרי הקרנות בפסטיבלים, הסרט הישראלי “פטר השלישי” מגיע לאולמות הקולנוע בארץ

השחקן הוותיק והמוערך, רוברט הניג, מגלם תפקיד יוצא דופן בקומדיה חדשה ומיוחדת.

הגיבור הראשי של הסרט “פטר השלישי”, אותו מגלם הניג, הוא פטר, אלמן בן 66, שחקן תאטרון ‘הבימה’, שמעולם לא קיבל את התפקיד הראשי (אגב, הניג עצמו מילא שורה של תפקידים קטנים בהבימה, בבאר שבע, בבית לסין, וגם בתיאטרון הקאמרי).

פטר שמרבה לבלות בבית הקפה השכונתי, יחד עם חבריו ל”פרלמנט הרומני”, מחליט לשפר את הפנסיה, באמצעות ריצה לבית המחוקקים. המטרה שלו היא להיות חבר כנסת שמקבל מדי חודש 40 אלף שקל, גם אם הוא לא ממש עובד. העזר כנגדו היא אלונה (דנה ידלין המוכשרת), מלצרית בת 28 שלא מצליחה להתפרנס מכתיבה של בלוגים.

השניים מקימים את מפלגת האלמנים והאלמנות ויוצאים למסע משעשע.

“פטר השלישי” מסתובב בעולם בשנה האחרונה והתקבל לפסטיבלי קולנוע רבים בעולם: מיאמי, בוקרשט, לוס אנג’לס, ונקובר, טורונטו, לונדון, פיטסבורג, רוצ’סטר סנט לואיס ואף הפסטיבל היהודי באוסטרליה.
זו ארצנו. בתמונה: השחקנים רוברט הניג ודנה ידלין |צילום: יח"צ 
זו ארצנו. בתמונה: השחקנים רוברט הניג ודנה ידלין |צילום: יח”צ
טומי לנג, יוצר הסרט הדגיש לאחרונה כי הוא “עושה סרטים כי אני אוהב לתקשר עם הקהל, להצחיק אותו ולרגש אותו, ובשביל זה צריך בסך הכול סיפור נהדר ואנושי, מצלמה, שחקנים מעולים וצוות הפקה מינימלי ומסור שאוהב את העבודה שלו ורוצה לעבור איתי מסע קסום שסופו בעליית הסרט.
“‘פטר השלישי’ היא קומדיה אנושית מצחיקה ולא פלקטית, אינטליגנטית, מרגשת ומעוררת השראה”, הגדיר לנג את הסרט בתמציתיות.
הקוריוז הוא שגם טומי לנג, החליט בגיל 66, אחרי שהפך לאלמן, לעשות שינוי וליצור קולנוע. עד היום הוא ביים ארבעה סרטים ולדבריו “הסרטים שלי אופטימיים, מאפשרים לאנשים בגיל השלישי להאמין שוב בעצמם ומדרבן אותם לצאת ולעשות מעשה. לסרטים שלי יש תחושה של ראשוניות, רעננות ואינטימיות וזה נובע מהדרך היוצאת דופן שבה אני בוחר לביים את הסרט – בצניעות ובהומור רב”.
“פטר השלישי” יוקרן בהקרנות סדירות בסינמטק ת”א פעמיים מדי יום, אחר הצהריים ובערב, החל מה- 14 ביולי ובבתי קולנוע נוספים ברחבי הארץ.

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *