שוויץ: סרט ישראלי זכה בתחרות

שוויץ: סרט ישראלי זכה בתחרות
סרט נוסף בדרך. ההר
צילום: יח"צ

הסרט “ההר” של הבמאית יעל קיים זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל הבינלאומי FIFF שבשווייץ

סרטה של יעל קיים, “ההר”, זכה בפרס מבט הזהב (Regard D’or) לסרט הטוב ביותר. יצירה זו המהווה קופרודוקציה ראשונה בין ישראל ודנמרק, תזכה בפרס כספי בשווי 30 אלף פרנק שווצרי, כמו כן זכה הסרט בפרס נוסף פרס דון קיחוטה ((THE DON QUIJOTE בפסטיבל הבינלאומי בפייבורג FIFF, שוויץ.

“ההר”, מביא את סיפורה של אישה (שני קליין) המתגוררת עם בעלה (אבשלום פולק) וילדיה בבית הקברות היהודי בהר הזיתים. הבדידות במקום בו היא חיה ועבודות הבית הבלתי נגמרות, מובילות אותה לטיולים בהר. באחד משיטוטיה, היא נחשפת במקרה לסצנה לילית המתרחשת במעלה ההר. היא חוזרת ויוצאת בלילות ועולמה הולך ומתערער.

סרט נוסף בדרך. ההר|צילום: יח"צ
סרט נוסף בדרך. ההר|צילום: יח”צ

הסרט הוא סרטה הראשון באורך מלא של יעל קיים, תסריטאית, במאית, ומרצה במכללת ספיר. למדה ב VCA: בית הספר לקולנוע במלבורן אוסטרליה (2004-2006) ובוגרת בית הספר לקולנוע סם שפיגל (2009). סרטה הקצר “פרלינים” הוקרן בפסטיבל קרלובי וארי ובפסטיבל חיפה.

סרט הגמר שלה “דיפלומה” זכה בפרס בפסטיבל קאן 2009 במסגרת תחרות ה”סינפונדסיון”, הוקרן בלמעלה מ-70 פסטיבלים בעולם, זכה ב-14 פרסים בינלאומיים, נרכש להקרנה על ידי Cannal + והוקרן בין השאר במוזיאון הMoma בניו יורק. קיים כתבה את התסריט לסרט העלילתי “השגחה פרטית” (בפיתוח).

קיים זכתה במלגת הרזידנס של פסטיבל קאן, מלגת התפנות בברלין 7\24 ומלגת פיתוח תסריט של פסטיבל סאנדנס. בימים אלו היא מפתחת מיני סדרה ואת הפיצ’ר השני שלה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *