תחרות סרטים חדשה לנוער

תחרות סרטים חדשה לנוער
חיים בסרט. קולנוע
צילום:pixabay

השחקנים יעל אבקסיס ומיכאל מושונוב יישפטו בתחרות אותה יזמו עיריית חולון וסינמטק חולון

בחולון יזמו תחרות סרטים עלילתיים קצרים לנוער שמטרתה לקדם בני נוער חובבי קולנוע, מתוך הכרה בחשיבות ובייחודיות היצירה הצעירה. התחרות כולה היא פרי יוזמתן של תלמידות כיתה י”ב במגמת התקשורת בתיכון קוגל בחולון, מורין פלסיוס ודניאל ישראל.

חיים בסרט. קולנוע |צילום:pixabay
חיים בסרט. קולנוע
|צילום:pixabay

נושא התחרות, שבהשראתו נקראים המשתתפים ליצור, הוא “סיפורים שמתרחשים בשנת 2025” ועל הסרטים להתכתב עם הנושא ולעסוק בו בצורה כזו או אחרת. המטרה העיקרית היא יצירת סרטים עלילתיים, אך גם סרטים מסוגות קולנועיות אחרות יתקבלו. בתחרות מוזמנים להשתתף בני נוער מכל רחבי הארץ בני 20-14 מכל מגמות הלימוד. ניתן לשלוח סרטים באופן פרטי או במסגרת בית ספרית, אולם כל מגמה יכולה לשלוח עד שלושה סרטים מטעמה.

בתחרות ששמה הוא “נייס” יישפטו על ידי אנשי קולנוע, תרבות וחברה, אשר יקבעו מי מהסרטים שיעלו לשלב הגמר יזכו בשלושת המקומות הראשונים. חבר השופטים כולל את השחקנית, המגישה ומפיקת הקולנוע יעל אבקסיס, השחקן מיכאל מושונוב, השחקן והבמאי יוני זיכהולץ, הבמאי והתסריטאי יוני גבע והעורכת שירה הוכמן. לזוכים יוענקו פרסים בשווי אלפי שקלים אשר יסייעו להם לשכלל את יכולותיהם המקצועיות כיוצרי קולנוע צעירים, זאת בשיתוף פעולה עם גופים מסחריים ואמנותיים בתחום הקולנוע.

המועד האחרון לשליחת סרטים הוא 1 בנובמבר 2016. אירוע הגמר של התחרות יתקיים במהלך חודש דצמבר בסינמטק חולון.

לתקנון התחרות ולפרטים נוספים, ניתן לעיין באתר האינטרנט של “נייס” – www.nicenoar.org או בדף הפייסבוק – נייס-נוער ישראלי יוצר סרטים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *