שעשני כרצונו

שעשני כרצונו
"זוכה לפרגון בתחנות הרדיו". עדי ארד
צילום: יח"צ

עדי ארד מפליאה שוב עם הסינגל השני “מקום” מתוך אלבום ביכורים שיצא לקראת חגי תשרי.

עדי ארד מותחת את הציפיה שלנו עד קצה גבול היכולת. אנחנו יודעים שיש לה קול מדהים, שהיא החזנית האורתודוכסית הראשונה בישראל, שהשירה שלה נוסקת לגבהים, ושהיא כובשת במות מגיל אפס. אז איך זה שרק עכשיו אנחנו זוכים לטעום רק עכשיו מהסינגל השני מתוך אלבום שבדרך?

לאחר הסינגל הראשון “לפניך” שזוכה לפרגון בתחנות הרדיו, ארד משחררת סוף סוף את הסינגל השני “מקום” מתוך אלבום בכורה עליו שקדה יחד עם המפיק המוזיקלי נדב ביטון.


השיר “מקום” עוסק באופן גלוי, ישיר וחשוף בקונפליקט ובחיפוש התמידי אחר מקומה של האישה בעולם הגברי בכלל ובעולם הדתי בפרט. ארד מניחה על השולחן באופן גלוי את כל רגשותיה בנושא ולא מפחדת להישיר מבט, בדיוק כמו בתמונה שעל עטיפת הסינגל.

בשיר ‘מקום’, ארד, מנהלת דו שיח נוקב ממקומה כאישה דתיה שלא מוותרת על העוצמה שלה ועל עצמאותה. דרך הטקסט היא מציירת, מעין בית משפט וירטואלי בו האישה עומדת לדין ולבסוף גם זו שגוזרת את דינה, ובכך יוצרת לעצמה נתיב חדש, למקום בו הלב והמעשים חוברים יחדיו בשלום. בטקסט אמיץ וחשוף

ובשירתה הנוגעת והמדויקת היא מיטיבה להעביר את הרגשות העוצמתיים שהיא חווה ,דרך המילים באומרה: “בתוך ימים ולילות בין תפילות לשאלות, היא יצרה לה עולם, שלא ראו אותו כולם”

"זוכה לפרגון בתחנות הרדיו". עדי ארד|צילום: יח"צ
“זוכה לפרגון בתחנות הרדיו”. עדי ארד|צילום: יח”צ

באוטוביוגרפיה שלה כבר אפשר לרשום הופעה במחזמר לצידה של ריטה, תפקיד ראשי במחזמר שיער, שדרנית רדיו שנים ארוכות, והופעה בקונצרטים בינלאומיים, הקמת להקה, והופעות ב’הבימה’ ועוד , כל שנותר לנו הוא רק להודות לה שהיא התפנתה משלל עיסוקיה לטובת אלבום ביכורים ראשון, ועל הזכות שלנו להאזין לקולה השמיימי.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *